IŞİD’in Ölüm ve Zilletten Başka Bir Kazanımı Olmayacak

19.09.2017 14:47

Kişi Okumuş

0 Yorum

IŞİD’in Ölüm ve Zilletten Başka Bir Kazanımı Olmayacak

Irak Başbakanı Haydar İbadi; el-Anbar’ın batısındaki “Ane” ilçesinin IŞİD işgalinden kurtarma operasyonunun başlaması dolaysıyla twitter üzerinden yaptığı açıklamada ölüm ve zilletin terör örgütü IŞİD’in kısmeti olacağını belirtti.

Irak Başbakanı Haydar İbadi yaptığı açıklamada; “İleride başka bir zafer var ve IŞİD’in ölüm ve zilletten başka bir kazanımı olmayacak” ifadesini kullandı.

Irak ordusundan bir kaynak bugün öğle saatlerinden önce yaptığı açıklamada; güvenlik güçlerinin el-Anbar vilayetinin batısındaki Ane ilçesini işgalden kurtarma operasyonunu 3 koldan başladığını duyurdu.

İsmini açıklamayan kaynak; ordu, polis, gönüllü aşiret güçlerinin katılımıyla başlayan operasyona IŞİD karşıtı koalisyon savaş uçaklarının da havadan destek verdiğini bildirdi.

Irak güvenlik güçleri iki gün önce de el-Anbar’ın batısındaki Akaşat bölgesini IŞİD teröristlerinden temizlemeyi ve teröristlere ağır darbe vurmayı başarmıştı.

Irak güçleri, el-Anbar vilayetinde şimdiye kadar birçok bölgeyi IŞİD işgalinden kurtarırken, bazı bölgeler henüz işgal altında bulunuyor.

Güvenlik kaynakları, IŞİD teröristlerinin el-Anbar’de işgalden kurtarılan kentlerin birinin yakınındaki çöllük alanda bulunduğunu ve ara sıra, bu vilayetin güvenliğine karşı girişimlerde bulunduğunu bildiriyor.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz