IŞİD’in Silah ve Mühimmat Depoları İmha Edildi

12.11.2018 15:14

450 Kişi Okumuş

0 Yorum

IŞİD’in Silah ve Mühimmat Depoları İmha Edildi

Irak Başbakanı ve Silahlı Kuvvetleri Komutanı, IŞİD terörist çetelerinin tamamen ortadan kaldırılması gereken bir kanser olduğunu vurguladı.

Irak Başbakanı ve Silahlı Kuvvetleri Komutanı Adil Abdülmehdi, güvenlik, ordu ve istihbarat teşkilatları komutanlarıyla yaptığı görüşmede, güvenlik ve Irak-Suriye sınırının durumunu konuştu.

Abdülmehdi, “Bizim kuvvetlerimizin bir zafer ruhu var ve inisiyatif bizim elimizde ve yüksek ruhlarda, bu yüzden bizim kuvvetlerimizin çabaları ve terörist hücreleri kovuşturmak için operasyonlarımız devam ediyor” dedi.

Abdülmehdi, IŞİD terörist çetelerinin tamamen ortadan kaldırılması gereken bir kanser olduğunu da sözlerine ekledi.

Irak Başbakanı, tekfiri düşünce hala var ve bunu ortadan kaldırmak için sıkı bir çalışma yapılmalıdır.

Bir diğer haber ise Haşdi Şabi kuvvetler birliğinin El-Anbar şehrinin batısından Suriye topraklarındaki IŞİD mevzilerine düzenlediği füze saldırısı sırasında 20 IŞİD askerinin öldürüldüğünü ve yaralandığını duyurdu.

Haşdi Şabi’nin internet sitesine göre, Haşdi Şabi Operasyon Komutanı Kasım Müslih El-Anbar şehrinin batısında şunları söyledi: ”Haşdi Şabi füzeleri Suriye’deki el-Maraşda, Mozan, Suse ve el-Bağoz el-Fogani bölgelerine tam olarak isabet ettiler. Bu operasyonda, bir saha hastanesi, birkaç IŞİD silah ve mühimmat depoları imha edildi.”

Haşdi Şabi Komutanı, güvenilir kaynaklarımız bir hastanenin imha edildiğini, 13 teröristin öldürüldüğünü ve yedi teröristin de yaralandığını doğruladı dedi.

Haşdi Şabi Kuvvetleri, el-Anbar şehrinin batısındaki sınır boyunca devriye geziyor ve Irak topraklarına sızmak için herhangi bir IŞİD girişimi karşısında sınırı korumak için füze gücünü de artırdılar.

İlgili Terimler :

YORUMLAR