İspanya’da ikinci terör saldırısının hazırlığı yapan 5 kişi öldürüldü

18.08.2017 09:39

Kişi Okumuş

0 Yorum

İspanya’da ikinci terör saldırısının hazırlığı yapan 5 kişi öldürüldü

İspanya, Barcelona’da 13 kişinin hayatını kaybettiği saldırı sonrası kentin 120 kilometre güneyinde bulunan bir sahil kasabasında, ikinci bir saldırı hazırlığında oldukları açıklanan 5 kişi öldürüldü.

Reuters’in haberine göre, Katalan polis kaynakları Barcelona’daki saldırı ile bağlantılı olan bir kişinin basınçlı gaz tüpü ile patlama hazırlığındayken öldürüldüğünü söyledi.

Katalonya emniyetinden yapılan ilk açıklamada, “4 saldırganın öldürüldüğü, bir saldırganın ise yaralı olduğu” belirtilmişti. Son yapılan açıklamada o yaralının da öldüğü duyuruldu.

Cambrils saldırganlarının, cuma gününün ilk saatlerinde Audi A3 marka araçla bir gruba çarptığı ve sonrasında polisle çıkan çatışmada öldürüldüğü aktarıldı.

BBC Türkçe’nin aktardığına göre, yaralanan 7 kişi arasında bir polis memurunun da olduğu ifade edildi.

ALCANAR’DAKİ PATLAMANIN DA İLGİLİ OLDUĞU DÜŞÜNÜLÜYOR

Katalonya Emniyet Müdürü Josep Lluís Trapero, saldırının ‘uluslararası bağlantıları olan terör saldırısı’ olduğunu kaydetti.

​Trapero ayrıca Çarşamba gecesi Barcelona’ya 200 km uzaklıktaki Alcanar’da yaşanan ve bir evin tamamen yıkılmasına, bir kişinin hayatını kaybetmesine yol açan patlamanın La Rambla’da gerçekleşen saldırı ile ilişkili olduğunu da aktardı.

​Emniyet Müdürü, patlamanın yaşandığı evde ‘bomba hazırlandığını’ açıkladı.

Barcelona’da dün bir minibüs kalabalığın arasına dalmış, 13 kişi hayatını kaybetmiş, yaklaşık 100 kişi yaralanmıştı. Terör saldırısını IŞİD üstlenmişti. Sputnik

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz