İsrail Basını: S-300’ler Tel-Aviv İçin Bir Kabus

25.09.2018 13:10

221 Kişi Okumuş

0 Yorum

İsrail Basını: S-300’ler Tel-Aviv İçin Bir Kabus

Siyonist rejim İsrail medyası, Rusya yönetiminin Suriye ordusuna S-300 savunma sistemini teslim etme kararına tepki göstererek, bunu Tel-Aviv için bir kabus olarak niteledi.

Siyonist rejim medyası, Rus S-300 savunma sisteminin Suriye’ye teslim edilmesinden dolayı ciddi endişelerini ortaya koymuş oldular.

Jerusalem Post gazetesi bu bağlamda şöyle yazdı:  Bu tür karar İsrail ordusu için tehlikeli bir tehdittir çünkü Rus silahları, Suriye’deki hava savunma sistemlerinden daha etkindir.

Jerusalem Post yazarı Ana Arunihi, şu an, İl20 uçağının düşürülmesi gibi olayın karşısına geçilebileceğini belirtti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin dün, Siyonist rejim uçaklarının hareketinin Rus uçağının Suriye uçaksavarlarınca düşürülmesinin ana sebebi olduğunu belirtti.

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ise, Suriye’deki Rus askerleri korumak için iki hafta içinde S-300 sistemini Suriye yönetimine teslim edeceklerini duyurdu.

Jerusalem Post gazetesi, S-300 sisteminin Suriye hava savunması üzerinde büyük etkisi olacağını çünkü bu ülkeyi hedefleri 300 kilometre uzaklıktan vurma kabiliyetini verebileceğini belirtti.

Siyonist rejimin Kanal 9 televizyonu da, Rus S-300 sisteminin Suriye’ye teslim edilmesine şu şekilde tepki gösterdi: Gelecek iki hafta boyunca İsrail’i bir kabus bekliyor.

İlgili Terimler :

YORUMLAR