İsrail Suriye’de Yenildi

18.06.2018 10:04

483 Kişi Okumuş

0 Yorum

İsrail Suriye’de Yenildi

İran Milli Yüksek Savunma Üniversitesi Rektörü General Vahidi, ABD’nin tüm uluslararası prensiplere ahde vefasızlığın simgesi olduğunu ve ABD ve Kuzey Kore’nin ilişkileri için olumlu bir gelecek düşünmediğini kaydetti.

İran Milli Savunma Yüksek Üniversitesi Rektörü General Ahmed Vahidi, Tesnim Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada; son bölgesel gelişmeler ve Siyonist rejimin girişimlerini değerlendirirken, Suriye arenasının ABD, Batı, Arap gericiliği ve bilhassa Siyonist rejim için rezalet yenilgi alanlarından biri olduğunu kaydetti.

General Vahidi; bu cephenin, Suriye düzenini yok etmeye yönelik tüm çabalarının fiyasko ile sonuçlandığının ve bugün İsrail’in kendi güvenliğinden endişe duyduğunu, bunun doğal bir durum olduğunu çünkü bu işgal rejiminin hiçbir zaman kendini güvende hissedemediğini vurguladı.

Komutan Vahidi; Suriye’nin sorunların üstesinde geldiğine işaretle, bugün İsraillilerin zor durumda olduğunu ve hareketlerinin reaksiyondan ibaret olduğunu kaydetti.

ABD ile Kuzey Kore ilişkilerine dikkat çeken General Vahidi; ABD’nin tüm uluslararası ve ahlaki kurallara ahde vefasızlığın simgesi olduğunu hatırlatarak, Korelilerin ABD ile müzakere için kararlarının kendilerini ilgilendirdiğini, ancak bu alanda ABD’nin yapacaklarıyla ilgili olumlu bir gelecek düşünmediğini ifade etti.

ABD’nin Avrupalı dostlarına karşı bile iyi hareket etmediğini ve onlara hiçbir değer vermediği yaratıklar haline getirdiğini ifade eden Komutan Vahidi; İngiltere, Almanya ve Fransa ile ABD’nin karşı karşıya gelmesinin ABD’nin kendi çıkarlarından başka hiçbir şeyi düşünmediğini ortaya koyduğunu ifade etti.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz