İsrail’den Suriye’ye İran Tehdidi

13.02.2018 16:08

Kişi Okumuş

0 Yorum

İsrail’den Suriye’ye İran Tehdidi

Siyonist rejimin güvenlik kabinesi üyelerinden biri; Suriye yönetiminin, Tel-Aviv’in İran ile ilgili kırmızıçizgilerine uymaması halinde varlığının tehlikeye düşeceği tehdidinde bulundu.

Siyonist rejim İsrail Enerji, Altyapı ve Su Kaynakları Bakanı Yuval Steinitz; Suriye yönetimini İran konusunda tehdit etti.

Jerusalem gazetesinin bildirdiğine göre, Steinitz yaptığı açıklamada; bu rejimin ilk kırmızıçizgisinin Suriye’nin İran istihbarat, deniz ve hava güçleri için bir askeri üs haline gelmesi olduğunu ifade etti.

Siyonist bakanın iddiasına göre işgal rejiminin ikinci kırmızıçizgisinin Suriye’nin Lübnan Hizbullah’ına füze gücünü geliştirmesine ve Hizbullah silahlarını nokta vuruşu yapan füzeler dönüştürülmesine katkı sağlaması olduğunu kaydetti.

Siyonist rejimin 12 üyelik güvenlik kabinesi üyelerinden olan Enerji Bakanı, bugün Hizbullah ile Suriye arasında bir fark olmadığını ve Suriye ordusu ve Hizbullah’ın her ikisinin İran’ın isteklerini karşıladığını iddia etti.

Siyonist bakan ayrıca, “Esad rejimi, İran’ın Şii eksenliğinde zayıf bir halkadır ve Esad Suriye’ye İran’ın nokta vuruşu yapan füzelerinin Lübnan’a taşınması için bir üs haline getirirse, ‘bunu iyi düşünmesi gerektiğini düşünüyorum’ bu işiyle kendisi, yönetimi ve ordusuna zarar verecek.” ifadelerini kullandı.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.