Kılıçdaroğlu, Avrupa’ya gidiyor

27.11.2018 19:16

344 Kişi Okumuş

0 Yorum

Kılıçdaroğlu, Avrupa’ya gidiyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 28-30 Kasım tarihlerinde Almanya ve Avusturya’yı ziyaret edecek.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz’ün verdiği bilgiye göre; Kılıçdaroğlu’nun ilk durağı Almanya olacak. Kılıçdaroğlu, Berlin’de Almanya Sosyal Demokrat Partisi (SPD) Genel Başkanı Andrea Nahles ile görüşecek. Görüşmede iki parti arasındaki ilişkiler ve bu ilişkilerin ileriye dönük olarak daha da geliştirilmesi üzerine görüş alış-verişinde bulunulacak.

EBERT VAKFI’NDA KONUŞMA YAPACAK

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Friedrich Ebert Vakfı tarafından düzenlenen konferans da bir konuşma yapacak. Kılıçdaroğlu’nun konferanstaki konuşmasında, Türkiye’deki iç siyasi gelişmeler ile Türkiye’nin izlediği dış politikasına ilişkin değerlendirmeler yapacağı belirtildi. Berlin’de ayrıca, CHP Berlin Birliği tarafından düzenlenen bir etkinlikte yurttaşlarla da buluşacak olan Kılıçdaroğlu 30 Kasım sabahı Berlin’den Viyana’ya geçecek.

Viyana’da günü birlik yapılacak olan temaslarda CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Avusturya Sosyal Demokrat Partisi (SPÖ) Genel Başkanı Pamela Rendi-Wagner ile buluşacak. Kılıçdaroğlu CHP Viyana Birliği tarafından düzenlenecek olan bir etkinlikte yurttaşlarla bir araya geldikten sonra Türkiye’ye dönecek. CHP Lideri’ne Almanya ve Avusturya gezisinde Genel Başkan Yardımcıları Ünal Çeviköz ile Faik Öztrak eşlik edecek.

İlgili Terimler :

YORUMLAR