Kılıçdaroğlu: Türkiye, şu anda Avrupa’nın en büyük kara para aklayan ülkelerinin başında geliyor

29.06.2021 15:06

80 Kişi Okumuş

0 Yorum

Kılıçdaroğlu: Türkiye, şu anda Avrupa’nın en büyük kara para aklayan ülkelerinin başında geliyor

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, salgın nedeniyle uygulanan ve 30 Haziran’da sona erecek olan kısa çalışma ödeneğinin sürdürülmesi gerektiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Kısa çalışma ödeneği 456 gün sürdü, ücretsiz izin aylığı 433 gün. Bu ayın sonunda bitmemesi gerekiyor, en azından pandemi hala devam ediyor. KÇÖ ve ücretsiz izin aylığı uygulamasını sürdürmek gerekiyor. KÇÖ’den 3 milyondan fazla kişi faydalandı. Bunlara ayda 225 lira veriyorlar. Ücretsiz izin aylığından 2,5 milyon insan yararlanmış. Bunlara da 268 lira ödenmiş. Bu paraları kesmeyin. Keserseniz zaten işsizlik büyük bir sorun daha da büyütürsünüz.”

“Türkiye şu anda Avrupa’nın en büyük kara para aklayan ülkelerin başında geliyor… İnsan ticareti, kadın ticareti ne kadar rezil iş varsa hepsini kabul ettiler sineye çektiler. Haramla besleniyorlar. Ekonomiyi aşama aşama kayıtdışına çıkardılar. Hukuku da kayıtdışına çıkardılar.”

“Erdoğan’ın şahsım hükümeti Türkiye’yi felakete sürüklüyor. İşsizlik, yoksulluk, yolsuzluk, uyuşturucu… Milyarlarca yolsuzluk var. İçişleri bütün yolsuzluk dosyalarını aldı. Ne oldu? Tamamının üstü kapatıldı.”

“Hükümetin ekonomide ve hukukta kayıtdışına çıkması ne anlama gelir? Yönetime mafyanın hakim olması anlamına gelir. Koskoca TC hükümeti yeraltı dünyası tarafından yönetilmekte ve korunmaktadır.”

“Ben devri sabık yaratma anlayışında da değilim, önceliğimiz ülkemize adaleti getirmektir… Rüşvetten, yolsuzluktan beslenenler adaleti getiremez.”

BBC Türkçe

İlgili Terimler :

YORUMLAR