Komşularımızla İyi İlişkiler Kurmaya Çalışıyoruz

03.02.2018 13:03

Kişi Okumuş

0 Yorum

Komşularımızla İyi İlişkiler Kurmaya Çalışıyoruz

Irak Başbakanı, bu ülkenin komşularıyla iyi ilişkiler kurmaya çalıştığına değinerek, Irak halkının IŞİD’i yenilgiye uğratarak, imkânsız bir işi başardığını vurguladı.

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, iletişim çağında dünyadan ayrı kalınamayacağını belirtti.

El-İbadi, Altıncı Irak Dışişleri Bakanlığı Büyükelçileri Konferansında yaptığı konuşmada, birlik içerisinde olmakla birlikte aynı zamanda Irak halkının menfaatlerinin de korunabileceğini hem de dış ilişkilerde bulunabileceğini vurguladı.

Haydar el- İbadi konuyla ilgili olarak, ülkesinin komşu ülkelerle iyi ilişkilerde bulunmaya çalıştığını ve aynı zamanda Irak halkının ilke ve menfaatlerini de göz ardı etmediğini hatırlattı.

Irak Başbakanı şu ifadelerde bulundu: ‘Vatandaşların taleplerine cevap vermek, bizim gücümüzün sebebidir ve vatandaşların sözlerine kulak vermemiz ayıp sayılamaz.’

Haydar el- İbadi, ülke dışında bulunan Iraklı heyetlerden ve büyükelçilerden, Irak halkına hizmet etmelerini, onların menfaatlerini öncelikleri karar kılmalarını ve mezhepçilikten uzak durmalarını istedi.

El-İbadi aynı zamanda Irak ekonomisinin kısa bir sürede iyi bir ilerleme kaydedeceğine dair umutlu olduğunu belirtti.

Irak Başbakanı konuşmasının sonunda, bu ülkenin halkının özveride bulunarak imkânsız bir şey gerçekleştirdiğini ve zor ekonomik şartlara rağmen IŞİD’i yenilgiye uğrattığını vurguladı.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.