Muzaffer İzgü’yle ilgili haberlere yakınlarından tepki

22.08.2017 17:44

617 Kişi Okumuş

0 Yorum

Muzaffer İzgü’yle ilgili haberlere yakınlarından tepki

İzmir’de yaşayan ünlü yazar Muzaffer İzgü’nün sağlık durumu ile yapılan haberlere yakınları tepki gösterdi. Muzaffer İzgü’nün gelini Muhterem İzgü, “Kemoterapi tedavisini reddetti” haberlerinin gerçeği yansıtmadığını belirterek, “Kemoterapiyi yıpratıcı olacağı için doktorları tercih etmedi. Şu an evinde çocuklarıyla torunlarıyla birlikte zaman geçiriyor” dedi.

Kanser olduğu öğrenilen ve hakkında “kemoterapiyi reddetti” şeklinde haberler çıkan Muzaffer İzgü’nün evinde dinlendiği öğrenildi. Yakınları, İzgü ile ilgili son dönemde çıkan haberlere tepki gösterdi. İzgü’nün yakınlarından gazeteci Bekir Yurdakul, yazarın evinde dinlendiğini belirtti.

İzgü’nün gelini Muhterem İzgü ise haberlerin kendilerini üzdüğünü ifade ederek, “Eşimiz dostumuz panikledi. Babam şu an dinleniyor. Kemoterapiyi yıpratıcı olacağı için doktorları tercih etmedi. Şu an evinde çocuklarıyla torunlarıyla birlikte zaman geçiriyor. Günlerini geçirmesi gerektiği şekilde geçiriyor. Safra kesesinde kanser teşhis edildi. Safra kesesinden karaciğerine sıçramış. Şu an evine dinleniyor ve en iyi şekilde bakılıyor. Yapılan haberler hepimizi çok üzdü” dedi.

İzgü, geçtiğimiz Temmuz ayında aşırı kilo kaybı şikayetiyle İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Çocuk edebiyatının usta ismine kanser teşhisi koyulmuştu. Hastalığın safra kesesinden karaciğerine sıçradığı öğrenilmişti.

‘MUZAFFER İZGÜ’NÜN SÖZÜ BİTMEDİ’

84 yaşındaki İzgü’nün eşi Günsel İzgü’yü 2016 yılında kaybettiğini söyleyen Yurdakul, “Muzaffer İzgü, Ocak ayında hastaneye yatmış ve biraz toparlamıştı. Kitap Fuarı’nda yazar dostları ve çocuklarla buluşmak ona çok iyi gelmişti. Temmuz ayına kadar böyle geldik. Ama Temmuz ayında halsizlik ve iştahsızlık şikayetiyle yeniden hastaneye yattı, sonra eve çıktı ancak eve dönüşünü ‘ölüme yattı’ gibi bir başlıkla vermek doğru değil. Böyle bir şey yok. Eşinin ölümü Muzaffer İzgü’ye çok ağır geldi. Muzaffer İzgü’nün daha sözü bitmedi. Yazması gereken çok şey var” dedi.

İzgü’nün karaciğerinde bir sıkıntı olduğunu belirten Yurdakul, yazarın iştahının yerine geldiğini, “ölüme yattı” haberlerinin de gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Sozcu.com.tr

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz