Netanyahu Tehdit Etti…

18.02.2018 13:30

Kişi Okumuş

0 Yorum

Netanyahu Tehdit Etti…

Siyonist rejim Başbakanı, bu rejimin Gazze sınırında meydana gelen patlamaya uygun şekilde karşılık vereceği tehdidinde bulundu.

Siyonist rejim Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze Şeridi’nin güneyinde İsrail’e ait bir devriye aracının geçişi sırasında bir bombanın infilak etmesine tepki göstererek, bunun tehlikeli bir olay olduğunu ve uygun şekilde tepki göstereceklerini ifade etti.

Gazze’nin güneyindeki Han Yunus kentinin doğusunda İsrail’e ait bir devriye aracının geçişi sırasında meydana gelen patlamada bir Siyonist asker ölürken, iki kişi yaralandı.

Bu patlamanın sesinin işgal atlındaki topraklarda duyulduğunu ve yaralıları hastaneye kaldırmak için bir helikopter ve ambulansların olay yerine sevk edildiği bildirildi.

İşgal ordusu dün akşam Gazze Şeridi sınırındaki patlamanın ardından Gazze Şeridi’ne bir dizi hava saldırısı ve topçu saldırısı düzenledi.

İşgal ordusu sözcüsü Avichay Adraee, işgal ordusunun Hamas’a ait 18 alana saldırı düzenlediğini ve hedefler arasında bir tünel ile eğitim alanlarının da olduğunu açıkladı.

İşgal ordusu uçaklarının tarım alanları ile İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları’na ait bazı alanlara saldırı düzenlediği bildirildi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirleri, işgal ordusunun Eş-Şucaiyye Mahallesi’ndeki “Tunus” alanı ile Et-Tuffah Mahallesi’ndeki “El-Yermük” alanını hedef aldığını ifade etti.

İşgal ordusu uçaklarının ayrıca Gazze’nin orta kesimindeki “Salahaddin” alanına ve Han Yunus’un doğusunda bir alana saldırı düzenlediği kaydedildi.

Yerel kaynaklar, işgal topçusunun Rafah kentinin doğusundaki Eş-Şevke ve El-Fihari bölgesine saldırı düzenlediğini söyledi.

İzzeddin El-Kassam Tugayları, hava savunma sistemlerinin Gazze’de birçok bölgeye saldırı düzenleyen işgal ordusu uçaklarına karşılık verdiğini açıkladı.

Bu arada, Yediot Ahranot gazetesi, Shaar HaNegev Yahudi Yerleşkesi’nde bir evin çevresine düşen füzenin maddi hasara yol açtığını bildirdi.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz