Oscar ödül töreni: Kazananların tam listesi

26.04.2021 13:00

150 Kişi Okumuş

0 Yorum

Oscar ödül töreni: Kazananların tam listesi

2021 Oscar Ödül Töreni (93. Akademi Ödülleri) bu yıl dünyanın farklı yerlerinde kurulan stüdyolarda yapıldı. Nomadland filmi 3 dalda Oscar aldı.

2021 Oscar adayları ve kazananlarının tam listesi

En İyi Film:

  • The Father
  • Judas and the Black Messiah
  • Mank
  • Minari
  • Nomadland
  • Promising Young Woman
  • Sound of Metal
  • The Trial of the Chicago 7

En İyi Erkek Oyuncu:

  • Riz Ahmed – Sound of Metal
  • Chadwick Boseman – Ma Rainey’s Black Bottom
  • Anthony Hopkins – The Father
  • Gary Oldman – Mank
  • Steven Yeun – Minari
Olivia Colman and Sir Anthony Hopkins in The Father

KAYNAK,SEAN GLEASON/LIONSGATE

Fotoğraf altı yazısı,Olivia Colman ve Anthony Hopkins, The Father filmiyle aday gösterildi

En İyi Kadın Oyuncu:

  • Viola Davis – Ma Rainey’s Black Bottom
  • Andra Day – The United States vs Billie Holiday
  • Vanessa Kirby – Pieces of a Woman
  • Frances McDormand – Nomadland
  • Carey Mulligan – Promising Young Woman

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu:

  • Sacha Baron Cohen – The Trial of the Chicago 7
  • Daniel Kaluuya – Judas and the Black Messiah
  • Leslie Odom Jr – One Night in Miami…
  • Paul Raci – Sound of Metal
  • Lakeith Stanfield – Judas and the Black Messiah

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu:

  • Maria Bakalova – Borat Subsequent Moviefilm
  • Glenn Close – Hillbilly Elegy
  • Olivia Colman – The Father
  • Amanda Seyfried – Mank
  • Youn Yuh-jung – Minari

En İyi Yönetmen:

  • Thomas Vinterberg – Another Round
  • David Fincher – Mank
  • Lee Isaac Chung – Minari
  • Chloé Zhao – Nomadland
  • Emerald Fennell – Promising Young Woman

En İyi Uyarlama Senaryo:

  • Borat Subsequent Moviefilm
  • The Father
  • Nomadland
  • One Night in Miami…
  • The White Tiger

En İyi Özgün Senaryo:

  • Judas and the Black Messiah
  • Minari
  • Promising Young Woman (Yetenekli Genç Kadın)
  • Sound of Metal
  • The Trial of the Chicago 7

En İyi Animasyon:

  • Onward
  • Over the Moon
  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon
  • Soul
  • Wolfwalkers

En İyi Belgesel:

  • Collective
  • Crip Camp
  • The Mole Agent
  • My Octopus Teacher
  • Time
Minari

KAYNAK,JOSH ETHAN JOHNSON

Fotoğraf altı yazısı,Minari En İyi Film Ödülü adayları arasında

Yabancı Dilde En İyi Film:

  • Another Round
  • Better Days
  • Collective
  • The Man Who Sold His Skin
  • Quo Vadis, Aida?

En İyi Sinematografi:

  • Judas and the Black Messiah
  • Mank
  • News of the World
  • Nomadland
  • The Trial of the Chicago 7

En İyi Kostüm Tasarımı:

  • Emma
  • Ma Rainey’s Black Bottom
  • Mank
  • Mulan
  • Pinnochio

En İyi Film Kurgusu:

  • The Father
  • Nomadland
  • Promising Young Woman
  • Sound of Metal
  • The Trial of the Chicago 7

En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı:

  • Emma
  • Hillbilly Elegy
  • Ma Rainey’s Black Bottom
  • Mank
  • Pinocchio

En İyi Özgün Müzik:

  • Da 5 Bloods
  • Mank
  • Minari
  • News of the World
  • Soul

En İyi Özgün Şarkı:

  • “Fight for You” – Judas and the Black Messiah
  • “Hear My Voice” – The Trial of the Chicago 7
  • “Husavik” – Eurovision Song Contest
  • “Io Si (Seen)” – The Life Ahead
  • “Speak Now” – One Night in Miami…

En İyi Prodüksiyon Tasarımı:

  • The Father
  • Ma Rainey’s Black Bottom
  • Mank
  • News of the World
  • Tenet

En İyi Ses Kurgusu:

  • Greyhound
  • Mank
  • News of the World
  • Soul
  • Sound of Metal

En İyi Görsel Efekt:

  • Love and Monsters
  • The Midnight Sky
  • Mulan
  • The One and Only Ivan
  • Tenet

En İyi Kısa Animasyon:

  • Burrow
  • Genius Loci
  • If Anything Happens I Love You
  • Opera
  • Yes-People

En İyi Kısa Belgesel:

  • Colette
  • A Concerto Is a Conversation
  • Do Not Split
  • Hunger Ward
  • A Love Song for Latasha

En İyi Kısa Film:

  • Feeling Through
  • The Letter Room
  • The Present
  • Two Distant Strangers
  • White Eye

BBC Türkçe

İlgili Terimler :

YORUMLAR