Osmanlı Şehzadesi İsmailağa Cemaati’ne mürid oldu

03.09.2017 19:16

Kişi Okumuş

0 Yorum

Osmanlı Şehzadesi İsmailağa Cemaati’ne mürid oldu

Ragıp Kâmil İlbeyi
ilbeyi.rk@gmail.com

 

Osmanlı padişahı İkinci Abdulhamid’in 4. Kuşak torunu Orhan Osmanoğlu, İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nu Kurban Bayramı nedeniyle ziyaret etti. Çekilen fotoğraflar sosyal medyaya damgasını vurdu.

Orhan Osmanoğlu kendisine şehzade diyor ve saltanata pek meraklı.

 Türkiye ve Suriye topraklarından “dedemin tapulu malı” diyerek hak iddia edip gündeme gelen Orhan Osmanoğlu kamuoyunda Çarşamba cemaati olarak bilinen İsmailağa cemaatinin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’na yapmış olduğu bayram ziyaretinde namaz kılıyormuş gibi yapıp başını yere eğerek ziyareti tamamladı.

Orhan Osmanoğlu Kimdir?

34. Osmanlı Padişahı Sultan İkinci Abdülhamid Han’ın 3. kuşak torunu ve hayattaki 24 Osmanlı şehzadesinden biri olan Harun Osmanoğlu’nun, en büyük oğlu.

Lübnanlı olan Orhan Osmanoğlu, Türkçe bilmeyen diğer hanedan üyeleri gibi Türkçe’yi ve Türkiye kültürünü daha sonra öğrendi.

Padişah kokuları satan ve Türkiye’nin pek çok saray, tarım alanı, halka ait mülkler, devlet mülkleri ve araziler, İstanbul’un bir kısmı ve adalar, vakıflara ait taşınmazlarda hak iddia eden, talk show ve tartışma programlarının Osmanlı dizileri ve Osmanlı Ocakları ile yıldızı parlayan Nilhan Osmanoğlu’nun babasıdır.
TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve bir çok AKPli yönetici, vekil ve bakan ile samimiyeti olan aile AKP’nin Neo Osmanlı akımı ile meşhur edildi.
Kapalı kapılar arkasında monarşinin yeniden geleceği veya sembolik olarak da olsa Osmanlı Hanedanının yeniden Türkiye’ye getirileceği, Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilecekleri, bazı saray ve yalıların aile üyelerine tahsis edileceği konuşuluyor.
Gidişata bakılırsa “ateş olmayan yerden duman çıkmaz” diye boş yere söylememiş atalarımız.
İlgili Terimler :

YORUMLAR