Putin: Yeni nükleer füze denedik, dünyanın neredeyse her noktasına ulaşabilir

01.03.2018 14:57

323 Kişi Okumuş

0 Yorum

Putin: Yeni nükleer füze denedik, dünyanın neredeyse her noktasına ulaşabilir

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkenin parlamentosu olan Federal Meclis’in üyelerine hitaben geleneksel yıllık konuşmasını yaptı.

Putin, Federal meclis konuşmasında daha önceki yıllarda olduğu gibi, bir önceki yılın sonuçlarından bahsedip gelecekle ilgili planlarını anlattı.

Rusya anayasasına göre, devlet başkanının parlamentoya her yıl vermek zorunda olduğu bir rapor gibi değerlendirilebilecek olan Federal Meclis konuşmalarında, hem iç hem de dış politikaya yönelik değerlendirmelerde bulunuluyor. İdeolojik bir tarafı da olan bu konuşmada, parlamentoya yönelik somut öneriler de gündeme getiriliyor.

Diğer taraftan Putin’in bu yılki Federal Meclis konuşmasının bir önemi daha bulunuyor. Zira bu yılki konuşma, ülke genelinde 18 Mart’ta düzenlenecek devlet başkanlığı seçimlerine çok yakın bir tarihte gerçekleşti. Bu nedenle pek çok kişi, Putin’in bu yılki konuşmasının bir tür seçim programı olarak görülebileceğini savunuyordu.

Bu arada konuşma her yıl olduğu gibi Kremlin’de bulunan Grigoryevski salonunda değil Kremlin’in hemen dışında yer alan manej sergi salonunda yapıldı.

 Sputnik
İlgili Terimler :

YORUMLAR