Rusya, ABD’yi DSG konusunda uyardı: Tekrarlanırsa karşılık veririz

21.09.2017 14:12

Kişi Okumuş

0 Yorum

Rusya, ABD’yi DSG konusunda uyardı: Tekrarlanırsa karşılık veririz

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, ABD destekli Demokratik Suriye Güçleri’nin (DSG) bulunduğu bölgelerden Suriye ordusuna 2 kez ateş açıldığını hatırlatıp saldırıların tekrarlanması durumunda karşılık vereceklerini söyledi.

Konaşenkov “Fırat’ın doğusundaki DSG ve ABD kontrolündeki bölgelerden Suriye ordusuna iki kez ateş açıldı. Bu bölgelerde Suriye ordusu ile birlikte IŞİD’e karşı özel operasyonlarımıza devam ediyoruz. Bu nedenle, özel iletişim kanallarımız aracılığıyla, ABD ordusunun Katar’daki askeri üssüne DSG güçlerinin bulunduğu bölgelerden gerçekleştirilen bu saldırıların derhal durdurulmasını istedik” dedi.

DSG güçlerinin bulunduğu noktalardan gerçekleşecek herhangi bir başka saldırı girişimi olması halinde, bölgenin vurulacağını belirten Konaşenkov “O bölgelerde bulunan mevziler her türlü askeri yolla derhal vurulacak” ifadelerini kullandı.

Konaşenkov, Rakka’nın yüzde 25’ini oluşturan merkezi bölgelerinin kontrolünün tamamen militanlarda olduğunu da belirtti.Sputnik

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz