Rusya, Suriye’de ‘Fırat Köprüsü’ inşa etti

26.09.2017 15:27

Kişi Okumuş

0 Yorum

Rusya, Suriye’de ‘Fırat Köprüsü’ inşa etti

Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yol hizmetleri uzmanları, Suriye’nin kuzeyindeki Deyr ez Zor’da Fırat nehri üzerinde askeri araç ve personelin, nehrin doğu yakasına ulaşımı için bir köprü inşa etti. 213 metre uzunluğundaki köprüyü her gün 8.000 araç kullanabilecek.

Rusya Savunma Bakanlığı Yol Hizmetleri Dairesi Başkanı Vladimir Burovtsev, Deyr ez Zor’da Fırat nehri üzerinde askeri araç ve personelin, nehrin doğu yakasına ulaşımı için bir köprü inşa edildiğini söyledi.

Gazetecilere konuşan Burovtsev “İnşaat sırasında insansız hava araçları kullandık. Kurulum çalışmaları sırasında yukarıdan üzerimize patlayıcı maddeler ve bombalar düşüyordu. Yine de hiçbir kayıp vermedik. Ölü ve yaralı yok. Her şey vaktinde tamamlandı” ifadelerini kullandı.

Burovtsev, köprünün ulaşım dışında militanlardan kurtarılan köylere insani yardım gönderme ve sivillerin tahliyesi gibi amaçlarla da kullanılacağını belirterek, köprünün inşasından önce Suriye ordusunun yalnızca kısıtlı sayıdaki birimlerinin nehri geçebildiğini hatırlattı.

213 metre uzunluğundaki köprü, her gün 8.000 aracın geçebileceği bir kapasitede.

Köprü ayrıca tank, piyade araçları ve füze fırlatıcıları gibi ağır askeri teçhizatları da taşıyabiliyor. Sputnik

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz