Rusya’dan AB’ye tepki

01.08.2018 12:47

325 Kişi Okumuş

0 Yorum

Rusya’dan AB’ye tepki

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zaharova, AB’nin Rus firmalara dayattığı yaptırımlar, bazı Avrupalı firmalara yaptırım uygulanmasına yol açabileceği uyarısında bulundu.

Salı gün bir açıklama yapan Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharov, AB’nin Kırım’da bir köprü inşaatında yer alan bazı Rus firmalara yeni yaptırımları dayatması aslında Kırım halkına dayatılan yıkıcı bir politika olduğunu belirtti.

Sözcü Zaharova, AB bu yaptırımlarla bu bölgeyi enerji kuşatması altına alanları teşvik ederken, bölge halkı için altyapı oluşturanları cezalandırdığını kaydetti.

AB Salı günü 6 Rus firmaya Rusya ile Kırım yarımadası arasında köprü inşaatında yer aldıkları için yaptırım uygulama kararı aldı.

AB’nin bu kararına bir tepki de Rusya feterasyonu senatosu uluslararası ilişkiler komisyonu Başkanvekili Vladimir Cebbarov’dan geldi. Cebbarov, AB 6 Rus fiymaya yaptırım uygulayarak aslında kendi imajını korumaya çalıştığını, zira AB liderleri Kırım’ın ebediyen Rusya’ya geri döndüğünü bir türlü kabul edemediklerini kaydetti.

Cebbarov, bu yaptırımları hiç bir aydın ufku bulunmadığını, bir firma yaptırım listesine girdiği takdirde yerine başka bir firma geçeceğini vurguladı.

Parstoday

İlgili Terimler :

YORUMLAR