Suriye’de iki bölge IŞİD teröristlerinin işgalinden kurtarıldı

11.06.2018 11:06

335 Kişi Okumuş

0 Yorum

Suriye’de iki bölge IŞİD teröristlerinin işgalinden kurtarıldı

Suriye ordusu ve direniş güçleri Suriye’nin güneyinde yer alan ‘Sevida’yı teröristlerden temizleme operasyonlarının ikinci gününde iki bölgeyi IŞİD teröristlerinden temizledi.

Fars haber ajansına göre, Suriye ordusu dünkü operasyonlarda Ar Ar ve Resm el’Hatite bölgelerini teröristlerden kurtardı.

Suriye ordusu ve direniş güçleri daha önce de Sevide bölgesinde  bir çok bölgeyi teröristlerden kurtarmış ve ardından bölge halkına ev-barklarına güvenli bir şekilde dönmüşlerdi.

Bu arada Kunaytra kırsalının kuzeyinde ırkçı rejim İsrail destekli terör örgütleri Krum el Hamriye ve Ceba Köyünde sivil vatandaşlara ait tahıl ve ağaç ekili onlarca dönüm araziyi ateşe verdiler.

Kunaytra İl Emniyet Müdürlüğünde bir kaynak SANA’ya açıklamalarında; Cebata el Haşab Ormanlarında bulunan ve terör rejimi  İsrail’den destek ve komuta alan teröristlerin vatandaşlara ait kiraz, incir, zeytin ve elma ağaçlarının yanı sıra buğday ekili onlarca dönümlük araziyi ateşe verdiklerini belirtti.

Kaynak teröristlerin yangının söndürülmesini engellemeleriyle alevlerin tarım arazileri içinde yayıldığını, bunun sonucunda büyük bir maddi hasarın meydana geldiğini ifade etti.

Parstoday

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz