Suriye’deki Teröristleri Yönetenler Yenildiklerini Kabul Etti

24.07.2017 16:14

Kişi Okumuş

0 Yorum

Suriye’deki Teröristleri Yönetenler Yenildiklerini Kabul Etti

Suriyeli gazetenin yayınladığı bir yazıya göre, ABD’nin er ya da geç gerçeğe teslim olacağı ve ABD’nin Suriye’deki terörizm yatırımının başarıyla sonuçlanmadığı yer alıyor.

Suriyeli Alsevre gazetenin yayınladığı bir yazıya göre, ABD’nin er ya da geç gerçeğe teslim olacağı ve ABD’nin Suriye’deki terörizm yatırımının başarıyla sonuçlanmadığı yer alıyor.

Gazetede yayınlanan yazının devamında şöyle yazılıyor: ‘’Suriye’nin Güney, Doğu ve merkezinde teröristler Suriye ordusu ve müttefikleri tarafından kuşatılmıştır. Suriye’de teröristlere destek olan ülkeler ise bu durum karşısında bir birlerini ifşa etmeye başladı. Her biri hangi ülkenin Suriye’ye müdahale ettiğini ifşa etmeye çalışıyor. Tüm bunlar teröristlere lojistik destek verme yollarının kapatılmasının ardından gerçekleşti. Bölge ülkeleri ve uluslararası güçler tarafından oluşan tekfirci terörist gruplar artık dağılmış bir vaziyette, tümü yenilgiye uğradı ve söz konusu gruplardan bazıları ise kendilerini gizlemiştir. Terörist grupların şuan peşinde oldukları hedef, bir birleri ile birleşip isimler altında bir araya gelerek, hayatta kalmaktır. Onlar bu sayede önümüzde Suriye’nin krizi için siyasi bir çözüm yolu bulmak doğrultusundaki müzakereler için puan kazanmaya çalışıyorlar. Tüm bunları göz önünde bulundurduğumuzda, Suriye’de teröristleri yönetenlerin artık yenilgiyi kabul ettiklerini ve daha az zarar ederek ülkeden çıkmaya çalıştıklarını veya daha fazla güç kazanarak savaş sonrası için pay sahibi olmaya çalıştıklarını gösteriyor. Ancak gerçeklerin bize gösterdiği sonuç çok daha farklı. Yukarıdaki hiç bir seçenek gerçekleşmeyecektir zira uluslararası toplum terörizm karşısında taviz vermek istemiyor ve Suriye’nin toprak bütünlüğünde ve bu ülkenin birliği ve istikrarı yönünde de hiç bir taviz vermeyecektir. Öte yandan teröristlere destek olan Şeyhler ise Suriye’nin başına getirdikleri belalardan pişmanlar ancak henüz bu doğrultuda hatalarını kabul ettiklerini gösteren bir tutum sergilemediler. Onlar şuan bir birlerini ifşa etmek ile meşguller, bu şekilde dünyaya hangilerinin daha çok teröristlere destek verdiğini gösteriyorlar.’’

Öte yandan ABD Başkanı Donald Trump’ın CIA’nın Suriye’deki muhalifleri silahlandırmak ve onlara eğitim verme gizli projesini durdurması da bir dönüm noktasına ulaşıldığını gösteriyor.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz