Suriyeli Astronot Faris’ten sağduyu çağrısı

09.07.2017 10:15

Kişi Okumuş

0 Yorum

Suriyeli Astronot Faris’ten sağduyu çağrısı

Suriyeli Astronot Muhammed Ahmed Faris Akil, son günlerde Türkiye’de yaşanan şiddet olaylarına karşı Suriyeli vatandaşlara sağduyu çağrısında bulundu.

Türkiye’de yaşayan Suriyeli astronot Muhammed Ahmed Faris Akil, Sakarya’da gerçekleşen olayda karnındaki dokuz aylık bebeği ile birlikte öldürülen Suriyeli anne Emani Arrahman olayıyla ilgili sağduyu çağrısında bulundu.

Faris, Suriyelilerin kurduğu Suriye Lemme Derneğinin üyeleriyle birlikte Vatan Caddesi üzerinde Bir AVM önünde bir araya geldi. Açıklama yapan ünlü Astronot Muhammed Ahmed Faris, Türk halkıyla Suriyelilerin kardeş olduğunu söyledi. Yapılan açıklamanın ardından Suriyeli gençler, kırmızı ışıkta bekleyen şoförlere ‘Türkler ve Suriyeliler Kardeşler’ yazılı etiketle birlikte su dağıttı.

‘SURİYELİLERE KARŞI TÜRK KARDEŞLERİMİZİ TAHRİK ETMEYE ÇALIŞIYORLAR’

Suriyeli Astronot Muhammed Ahmed Faris Akil, “Bizler elimizde kağıt üzerinde bir kalp taşıyoruz. Çünkü kendi kalplerimizi gösteremiyoruz. Bu bir simgedir, bu bizim kalplerimiz simgeliyor. Bizi en içten güzel dilekleriyle karışlayan Türk kardeşlerimize bir sevgi ve saygı simgesidir. Biz şimdi su dağıtacağız, bu Türk kardeşlerimize sevgimizin bir işaretidir. Biz buradan bütün dünyaya şunu söylemek istiyoruz. Biz burada kardeşlerimizin arasındayız. Türkler bize evlatları gibi sahip çıktı. Türkiye’de geçici bir propaganda var. Suriyelilere karşı Türk kardeşlerimizi tahrik etmeye çalışıyorlar. Ama biz bu propagandaya aldırmıyoruz. Biz sevgimiz de ve ilişkimizde Türk kardeşlerimizle bakiyiz. Ankara ve Gaziantep’te yaşanan olaylar geçicidir ve bu ilişkiye zarar vermez” dedi. Muhammed Ahmed Faris Akil’in eşi Hind Akil, yaşanan olaylardan çok üzgün olduğunu ve bu olayların dostlukları bozamayacağını söyledi.

Sputnik

İlgili Terimler :

YORUMLAR