Suriye’yi Parçalama Planı Bozulmuştur

07.10.2018 13:46

376 Kişi Okumuş

0 Yorum

Suriye’yi Parçalama Planı Bozulmuştur

Suriye Savunma Bakanı Ali Abdullah Eyyüb, ülkesinde savaşın tehlikeli merhaleleri geride bırakıldığını ve Suriye’yi parçalama planı yok edildiğini açıkladı.

Suriye Savunma Bakanı Ali Abdullah Eyyüb, Suriye direnişe devam ettiğini ve milli egemenlik hakkını ve ilkeli değerlerini savunmaya devam ettiğini belirtti.

Bakan Eyyüb şöyle devam etti: Bu savaş Suriye’ye dayatıldı. Bizim görevimiz ise ülkeyi savunma sorumluluğumuzu yerine getirmekti. Suriye’nin kahraman ordusu sömürücülerin şom planları ve Batılı ülkelerin ve bölgedeki işbirlikçilerinin dayattıkları terör savaşına karşı direnişini sürdürmektedir.

Bu arada Suriye ordusu Sevida çölünde teröristlerin son mevzilerini temizleme operasyonunun devamında Safa yüksekliklerinde bazı IŞİD teröristlerini etkisiz hale getirdi veya yaraladı.

Suriye ordusu 9 Ağustos’tan bu yana tekfirci IŞİD terör örgütünü Suriye’nin güneyinde son üssü olan Sevida çölünden temizlemek için düğmeye bastı.

Öte yandan Suriyeli muhalifler Türkiye’nin desteklediği terör örgütleri İdlib’den ağır silahlarını boşaltmaya başladıklarını duyurdu.

İran, Rusya ve Türkiye İdlib eyaleti üzerinde vardıkları mutabakatta teröristlerin bu eyaleti terketmelerini kararlaştırmıştı. Bu çerçevede teröristlere bir aylık süre tanındı.

İlgili Terimler :

YORUMLAR