Suudi güçleri komutanı öldürüldü

20.06.2018 13:34

503 Kişi Okumuş

0 Yorum

Suudi güçleri komutanı öldürüldü

BAE askeri kaynakları, Suudi rejimi liderliğindeki koalisyona bağlı kiralık güçler komutanının Yemen batı kıyısında öldürüldüğünü bildirdi.

El-Alem televizyonunun bugün verdiği habere göre  BAE askeri kaynakları söz konusu komutanın, Yemen ordusu İHA-Füze bataryasının dün akşamki saldırısı ardından öldürüldüğünü bildirdi.

Yemenli bir kaynak da Yemen’in batı kıyısına saldırı sırasında saldırgan güçlerden onlarcasının öldürüldüğünü, saldırganlara ait 20 adet zırhlı askeri aracı imha edildiğini ve 10 zırhlı aracın da ganimet alındığını bildirdi.

Bu arada Yemen Ordu Sözcüsü, saldırganların Hudeyde havaalanına ulaşamadığını ve buranın Yemen ordusu ve halk güçlerinin tam kontrolü altında olduğunu belirtti.

Yemen Ordu Sözcüsü General Şeref Lokman yaptığı açıklamada; mütecaviz Suudi koalisyonun Hudeyde havaalanını ele geçirdiğine dair iddiasının yalan olduğunu ifade ederek, çatışmaların Hudeyde liman kentinin 20 kilometre uzaklığında devam ettiğini vurguladı.

Lokman, Hudeyde havaalanında kontrol sağlamakta başarısız olan Suudi koalisyonun yoğun şekilde havaalanını bombaladığını ve buradaki birçok tesis ve binanın tahrip olduğunu kaydetti.

Suudi koalisyon geçen çarşamba gününden itibaren Hudeyde liman kentini işgal etmek amacıyla çok uluslu kiralık unsurlarının desteğiyle havadan karadan denizden saldırı başlattı.

Ancak mütecaviz koalisyon şimdiye kadar ağır kayıp ve zayiat vermiştir.

Parstoday

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz