Suudi güçlerine Yemen füzeleri

16.06.2018 11:14

500 Kişi Okumuş

0 Yorum

Suudi güçlerine Yemen füzeleri

Yemen ordusu ve halk komiteleri füze birliklerinden bir kaynak balistik bir füze ile el-Hudeyde sahilinde Suudi koalisyon güçlerinin hedef alındığını açıkladı.

Yemen ordusu ve halk komiteleri müdahaleci Suudi Arabistan koalisyonu güçlerine 24 saatten az bir zamanda füze ile verdiği ikinci yanıtı kısa bir süre önce gerçekleşti.

El-Mesire televizyonunun Yemen ordusu ve halk komiteleri füze birliklerinden bir yetkiliye dayandırdığı haberine göre, saldırıda kullanılan füze balistik “tuçka” füzesi idi ve Suudi koalisyon askerlerinin Batı sahilindeki toplanma merkezi hedef alındı.

Bu askeri kaynak ayrıca füzenin hedefe tam isabet ettiğini belirterek şu vurguda bulundu: Saldırıda onlarca müdahaleci asker öldü ve yaralandı ve müdahaleci askerlerin tamamı saldırının ardından ciddi bir korku yaşadı. Tuçka ile yapılan saldırı İHA’lar ile yapılan yer tespitinin ardından gerçekleştirildi.

Yemen ordusu ve halk komiteleri yine geçtiğimiz akşam “Kahir M-1” balistik füzesi ile Suudi-BAE işgalci ve müdahaleci askerlerin el-Hadide kentindeki toplanma merkezini hedef aldı.

Bugün Suudi Arabistan-BAE müdahaleci koalisyonu tarafından işgal amacıyla, Yemen’in hayati önem taşıyan, insani yardımların ülkeye ana giriş noktası olan ve inkılab güçleri ile Yemen Ensarullah güçlerinin iletişim kanalı el-Hadide limanına başlattığı saldırının 4.günüdür ve müdahaleci koalisyona ait medya kanallarının propagandalarına rağmen, el-Hadide limanı ve havaalanı hala Yemen ordusu ve halk komitelerinin kontrolünde bulunmaktadır.

Operasyonun ilk gününde, Yemen deniz kuvvetleri el-Hadide limanı yakınlarında Birleşik Arap Emirlikleri’ne ait bir gemiyi 2 balistik füze ile hedef almış ve saldırıda gemi patlayarak batmıştı.

Rasthaber

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz