Tezcan: Bu tek adam ittifakıdır, sözcülüğü de Bahçeli’ye düştü

14.02.2018 18:17

Kişi Okumuş

0 Yorum

Tezcan: Bu tek adam ittifakıdır, sözcülüğü de Bahçeli’ye düştü

CHP MYK, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Toplantının gündemine ilişkin son dakika önemli açıklamalarda bulunan Parti Sözcüsü Bülent Tezcan “Türkiye bir tek adam ittifakının saldırısı altında” dedi. AKP-MHP ittifakına ağır sözlerle yüklenen Tezcan, “Milli ve yerli ittifak diye yutturulmaya çalışılan ittifak, tek adam ittifakıdır. Tek adamının ittifakı BOP Eşbaşkanıdır. Bunu ben söylemiyorum, Erdoğan’ın kendisi söylüyor. Bu milli olamaz, gayri milli olur. Bu ittifak, Türkiye’yi bölme ittifakıdır” dedi.

CHP MYK, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı.

Toplantı ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan açıklamalarda bulundu.

“ENİS BERBEROĞLU DAVASI SİYASİDİR”

Tezcan CHP’nin tutuklu vekili Enis Berberoğlu’na verilen haopis cezası için “Enis Berberoğlu suçsuzdur. Bu çerçevede gazetecilere açılan tüm davalar, demokratik ülkelerde soruşturma konusu dahi yapılmaz. 5 yıl kesilen cezayı kabul etmiyoruz. Bu hukuksuzluğu düzeltmek artık Yargıtay’ın görevi olmuştur. Devletin bilgilerini ifşa etme suçu oluşmamıştır. Bilinen bilgi devlet sırrı olmaz. Baştan sona siyasi davadır, karar siyasi bir karardır. Yargıtay’dan bu karar dönecektir, dönmezse AİHM gerekli kararı verecektir. Tututukluluğun devam kararı da bu davanın siyasi olduğunun göstergesidir.”

“TEK ADAM İTTİFAKIDIR”

Türkiye bir tek adam ittifakının saldırısı altında. Milli ve yerli ittifak diye yutturulmaya çalışılan ittifak, tek adam ittifakıdır. Tek adamının ittifakı BOP Eşbaşkanıdır. Bunu ben söylemiyorum, Erdoğan’ın kendisi söylüyor. Bu milli olamaz, gayri milli olur. Bu ittifak, Türkiye’yi bölme ittifakıdır.

TEK ADAM İTTİFAKININ SÖZCÜLÜĞÜ DE BAHÇELİ’YE DÜŞTÜ

Tek adam ittifakının sözcülüğü de Devlet Bahçeli’ye düştü. Ama biz demokratik ittifakının sözcülüğünü yürütmeye kararlıyız. Milli ve yerli diye milleti bölüyorlar. Kendisinden olmayan herkes terörist. Milleti, bu eksende bölmüşler. Kamuoyunun vicdanına havale ediyoruz. Terör ve destek veren birilerini arıyorlarsa aynaya bakacaklar.”

İlgili Terimler :

YORUMLAR