Trump: Haydut ulus Kuzey Kore tek bir şeyden anlar

03.09.2017 16:14

Kişi Okumuş

0 Yorum

Trump: Haydut ulus Kuzey Kore tek bir şeyden anlar

ABD’den bu sabah uluslararası balistik füzeye monte edilebilen hidrojen bombası deneyen, böylelikle 6. nükleer denemesini gerçekleştirmiş olan Kuzey Kore’yle ilgili ilk açıklama geldi. Başkan Trump ‘haydut ulus’ olarak nitelediği Kuzey Kore’nin hem ABD hem de Çin için tehlike arz ettiğini yineleyip ‘yalnızca tek bir şeyden anladığını’ söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore’nin bu sabahki ‘mükemmel başarıyla’ sonuçlanan nükleer denemesini değerlendirdi. Trump, ‘resmi yayın organı’ gibi kullandığı Twitter hesabından sırasıyla şu açıklamaları yaptı: “Kuzey Kore büyük bir nükleer deneme gerçekleştirdi. Açıklama ve eylemleri, bizim açımızdan düşmanca ve tehlikeli olmaya devam ediyor.

​Kuzey Kore, bize yardımcı olmaya çalışan ama pek başarılı olamayan Çin için de büyük bir tehdit ve sıkıntı haline gelen haydut bir devlet.

​Güney Kore de —tıpkı kendilerine söylediğim gibi- Kuzey Kore ile yatıştırma (appeasement) amaçlı konuşmaların işe yaramayacağını, Kuzey Kore’nin tek bir şeyden anladığını görmeye başladı.”

​ABD son olarak 30 Ağustos’ta “ABD Kuzey Kore’yle 25 senedir konuşuyor ve onlara haraç veriyor. Konuşmak çözüm değil!” demişti.  

Sputnik

İlgili Terimler :

YORUMLAR