Trump, Netanyahu ile görüştü: ‘İnsanlar Ortadoğu’da barış olmaz diyor, ben olabilir diyorum’

18.09.2017 23:27

Kişi Okumuş

0 Yorum

Trump, Netanyahu ile görüştü: ‘İnsanlar Ortadoğu’da barış olmaz diyor, ben olabilir diyorum’

İsrail Başbakanı Netanyahu ile ABD Başkanı Trump, BM toplantıları kapsamında New York’ta görüştü.

Trump, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ile 72. Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu toplantıları kapsamında New York’ta ikili görüşme yaptı.
Lotte New York Palace Oteli’ndeki görüşmedeki görüşme öncesi iki lider basın mensuplarına kısa açıklamada bulundu.

​​Trump konuşmasında, “Filistinlilerle İsrail arasındaki barış konusu da dahil birçok şeyi konuşacağız. Bu (barış) fantastik bir başarı olacak. Birçok kişi bunun olmayacağını söylüyor, ancak bunun olabilmesi için iyi bir şans olduğunu düşünüyorum” ifadesini kullandı.

İsrail tarafının da Filistin tarafının da barışın olduğunu görmek istediğini kaydeden Trump, kendi yönetiminin de bunu görmek istediğini söyledi.

Ortadoğu barış süreciyle ilgili, “Bunun üzerine çok ciddi çalışıyoruz. Neler olacağını göreceğiz. İnsanlar olmaz diyor, ben de olabilir diyorum” diye konuşan Trump, Netanyahu ile uyum içinde çalıştıklarını vurguladı.

Daha sonra söz alan Netanyahu ise “Sizin liderliğinizde İsrail ile ABD arasındaki ittifak hiç olmadığı kadar güçlü ve derindir” şeklinde konuştu.

​​ABD Başkanı Trump, bir basın mensubunun, “İran ile nükleer anlaşmaya bağlı kalacak mısınız?” şeklindeki sorusuna “Çok yakında göreceksiniz” cevabını verdi.

İlgili Terimler :

YORUMLAR