TSK’dan düşen helikopterle ilgili açıklama: Kırıma uğradı

10.02.2018 20:08

Kişi Okumuş

0 Yorum

TSK’dan düşen helikopterle ilgili açıklama: Kırıma uğradı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Harekatı’na katılan ve düşürüldüğü ifade edilen helikopterin ‘kırıma uğradığını’ duyurdu ve teknik bir heyetin inceleme başlattığını belirtti.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Saat 13.00 sularında Atak tipi helikopterimiz kırıma uğradı. Helikopterdeki iki kahraman silah arkadaşımız şehit oldu. Olayla ilgili teknik heyet incelemesi başlatıldı.”

Helikopterde hayatını kaybeden 2 askerden birinin Kırıkkale nüfusuna kayıtlı Pilot Üsteğmen Erdem Mut olduğu belirlendi.

Öte yandan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Zeytin Dalı Harekatı sırasında yaşanan helikopter kazasıyla ilgili Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar’ı arayarak taziyelerini iletti, konuyla ilgili bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrin’e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı’nda TSK’ya ait bir uçağın düşürüldüğünü duyurmuştu. İstanbul’da bir toplantıda konuşan Erdoğan, helikopterin içindeki asker sayısı da dahil olmak üzere başka herhangi bir bilgi paylaşmamıştı.

Başbakan Binali Yıldırım da “Afrin bölgesinde görev uçuşu yapan iki ATAK helikopterimizden biri maalesef düştü. 2 şehidimiz var. Herhangi bir dış müdahale düştüğü konusunda kesin bir delil yok. Bunun araştırması, çalışması yapılıyor” açıklamasını yapmıştı.

Doğan Haber Ajansı da düşen helikopterden yaralı olarak kurtarıldığını, askerlerin Hatay’da bir hastaneye götürüldüğünü iddia etmişti.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.