Türkiye Şimdiye Kadar Görmediği Bir Kriz Sürecinde

28.09.2018 15:18

362 Kişi Okumuş

0 Yorum

Türkiye Şimdiye Kadar Görmediği Bir Kriz Sürecinde

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, seçimlere tek başlarına gireceklerini ve adaylarını Ekim ayında açıklamaya başlayacaklarını söyledi.

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, yerel seçimlere ilişkin açıklamada bulundu.

“Türkiye’de siyasi dengeler sürekli değişim halinde. Türkiye şu anda, belki de Cumhuriyet tarihinin en büyük krizi olmaya aday süreci yaşıyor. Bunun ne manaya geldiğini önümüzdeki aylarda milletçe hep beraber göreceğiz” diyen Aydın, “Şirketler bir bir batıyor. Toplu işten çıkarmalar var. Türkiye’nin her tarafını saran müthiş bir ekonomik sarmalla karşı karşıyayız. Geçen hafta Perşembe günü sayın Berat Albayrak yeni ekonomi modelini açıkladı. Önümüzdeki 2019 yılı, içinde bulunduğumuz yıldan daha acı, daha kötü, ekonomik olarak sıkıntıların daha çok yaşanacağı bir yıl olacak. Bunu ben söylemedim kendisi açıkladı. Resmi kayıtlara göre ülkede 3.5 milyon, ama 4 milyon civarında Suriyeli var. 20 kişiden biri Suriye’den gelen insanlar. 2040 yılında, her 13 kişiden biri, Suriye’den gelen göçmen olacak. Bu da Türkiye’nin en önemli problemlerinden bir tanesi” ifadelerini kullandı.

Seçim sürecine ilişkin de açıklamalarda bulunan Aydın, “Biz İyi Parti olarak seçimlere tek başına girme hazırlığı içindeyiz. Ekim ayından itibaren belirlediğimiz adayları kısmen açıklamaya başlayacağız. Ekim, Kasım, Aralık ayında açıklayacağız. Trabzon’da kafamızda olanlar var, görüşmeye başladık. Sayın milletvekilimiz ilgileniyor, teşkilatımız var. Aday adaylık sürecimiz başlamadı, ama o olursa faydalı olur diye görüşmelerimiz var” dedi.

İlgili Terimler :

YORUMLAR