Twitter Fenomeni Müçtehid Kral Selman’ın Yeni Planlarını Açıkladı

24.09.2017 11:45

Kişi Okumuş

0 Yorum

Twitter Fenomeni Müçtehid Kral Selman’ın Yeni Planlarını Açıkladı

Suudi Arabistanlı twitter fenomeni Müçtehid, yine gündemi sarsacak iddialar ortaya attı.

Müçtehid Attığı twitlerde; Veliaht Prens Muhammed Bin Selman, Suudi halkının düşüncelerini değiştirmeye çalıştığını ve ülkeyi Batılılaştırmaya çabaladığını belirtti.

Müçtehid attığı bir diğer twitte ise; Mısır, Suudi Arabistan, BAE ve Bahreyn arasındaki anlaşmanın beklentilerden daha geniş çaplı olduğunu ifade etti.

Suud, BAE, Bahreyn ve Mısır arasındaki anlaşmanın bir diğer tarafının ise Siyonist İsrail ve Trump olduğunu vurguladı.

Müçtehid isimli hesap attığı twitlerde dönüşümün detaylarına da yer verdi. Bu plana göre; güvenlik, medya, kültür ve eğitim alanında yeni bir plan hazırlandı. Bu plan Mısır ve Umman hariç tüm Körfez ülkelerinde uygulanacak. Hazırlanan planda dini eğitimde de müfredat yeniliği yapılacak.

Müçtehid twitlerinde kapsamlı planın amacına dair de bilgiler paylaştı.

Güvenlik, medya, kültür ve eğitim alanlarını kapsayan ve Körfez ülkelerinde uygulanacak yeni planın amacı Arap rejimleri ile İsrail arasında kalıcı normalleşmenin tesis edilmesi.

Bu çerçevede yeni plan; politik, kültürel, eğitim, mali ve İslami etkinliklerde yeni hareketler ve sınırlandırmalar öngörülüyor.

Müçtehid, planın yakın zamanda olmadığını da vurguluyor.

Müçtehid planın; Mısır, Suudi Arabistan, BAE ve Siyonist İsrail arasında yapıldığını, ABD eski Başkanı Obama’nın plana sıcak yaklaşmadığı için uygulanamadığını aktarıyor.

Müçtehid, planın Trump ABD Başkanı olmasından sonraki durumuna dair de bilgiler aktardı.

Trump’un ABD başkanlık koltuğuna oturmasından sonra planın hayata geçmesi için Suud Veliahtı Muhammed bin Selman ve BAE Devlet Başkanı Muhammed Bin Zayid Trump’u teşvik etti.

Müçtehid’in twitlerinde Suudi Arabistan’da son hafta yaşanan alimlerin ve akademisyenlerin tutuklanma konusuyla ilgili de dikkat çekici bilgiler vardı.

Müçtehid attığı twitlerde, Suudi Arabistan’da alimlerin tutuklanması uygulanmaya konulacak planın bir parçası olduğunu yazdı.

Müçtehid, ABD ve İsrail’in Muhammed Bin Selman’a kral olmak için verdiği destekten dolayı Muhammed bin Selman’ın her söyleneni yapmaya hazır bir duruma geldiğini belirtti.

Ayrıca Müçtehid, planın uygulanmaya konulduğunu da aktardı.

Bu çerçevede kontrolleri altında bulunan medyanın harekete geçirileceğini vurguladı.

Medyanın İslam ve İslami hareketler aleyhinde haberler yapacağını, İsrail’le normalleşme ve kardeş olma sürecini destekleyecek analiz ve haberler yayınlayacağının altını çizdi.

 Rasthaber
İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz