Uluslararası Af Örgütü’nden Bahreyn Rejimine Kınama

22.02.2018 14:41

Kişi Okumuş

0 Yorum

Uluslararası Af Örgütü’nden Bahreyn Rejimine Kınama

Uluslararası Af Örgütü, Bahreyn İnsan hakları Merkezi başkanına verilen hapis cezasını kınayarak Bahreyn yönetiminin resmen insan hakları ve özgürlüğü ayaklar altına aldığını bildirdi.

İRİB Haber ajansının verdiği habere göre Uluslararası Af Örgütü dün bu konuda yazılı bir açıklama yaparak Bahreyn İnsan hakları Merkezi başkanı Nebil Receb’in  sadece internette kendi fikir ve görüşlerini barışçı bir ortamda dile getirme suçundan 5 yıl hapis cezasına mahkum edilmesinin Bahreyn rejimi yetkililerinin düşünce özgürlüğüne kesinlikle ilgi göstermediklerini ortaya koyduğunu bildirdi.

Bahreyn İnsan hakları Merkezi başkanlarından Habbe Morayef de Nebil Receb’in hapis cezasına mahkum edilmesinin adalete indirilmiş bir tokat olduğunu bildirdi.

Bahreyn İnsan hakları Merkezi başkanı Nebil Receb, dün çarşamba günü Alı Halife rejimine bağlı bir mahkeme tarafından, mahkeme ve ülke yetkililerine ihanet suçlamasıyla 5 yıl hapis cezasına mahkum edildi.

Bahreyn Şubat 2011 tarihinden şimdiye kadar, halkın ülkede reforma gidilmesi ve yönetimin halk tarafından seçilmesi talebiyle halk kıyamına tanık olmaktadır.

İlgili Terimler :

YORUMLAR