Yemen Ambargosu İşgalciler İçin Pahalıya Mal Olacak

10.09.2018 18:29

265 Kişi Okumuş

0 Yorum

Yemen Ambargosu İşgalciler İçin Pahalıya Mal Olacak

Ensarullah Hareketi Sözcüsü Abdusselam, “Saldırgan Suudi koalisyonunun Yemen güzergahları üzerinde hakimiyeti, onlar için pahalıya mal olacak” açıklamasında bulundu.

Yemen Ensarullah Halk Hareketi Sözcüsü ve Cenevre Müzakereleri San’a Heyeti Başkanı Muhammed Abdusselam, Birleşmiş Milletler’in, San’a heyetinin Cenevre’ye gidebilmesi için gerekli izinleri alamadığını belirtti.

Abdusselam; “Müdaheleci Suudi koalisyonunun Yemen’in deniz, hava ve karayollarını kapatmaları, bu koalisyona pahalıya mal olacak” dedi.

Abdusselam, Yemen Halkının hiçbir zaman eli bağlı kalmayacağını ve hiçbir baskıyı kabul etmeyip, Yemen’in büyük bir hapishaneye dönüşmesine izin vermeyeceklerini belirtti.

Suudi Arabistan, 26 Mart 2015 tarihinde mütecaviz gerici Arap rejim ittifakının kurmasıyla Yemen’e karşı, Yemen halkını politikalarına teslim etmeyi ve bağımsız bir devlet oluşumunu engellemeyi amaçlayan yıkıcı bir savaş başlatmıştı. Saldırıların, milyonlarca masum insanın kurban olması ve Yemen’in hayati altyapısının yıkımı dışında hiçbir neticesi olmamıştır.

İlgili Terimler :

YORUMLAR