Yemen Ordusu İşgalci Güçlerin Merkezini Vurdu

26.01.2018 16:46

Kişi Okumuş

0 Yorum

Yemen Ordusu İşgalci Güçlerin Merkezini Vurdu

Askeri bir kaynak, Yemen ordusunun iki Zilzal-2 füzesiyle, işgalci kuvvetlerin Sana’nın kuzey doğusundaki dokuzuncu bölgede bulunan toplanma merkezlerini hedef aldığını açıkladı.

Askeri bir kaynak, Yemen ordusu ve halk güçlerinin Arabistan’ın saldırılarına cevap olarak, iki adet Zilzal-2 füzesini, Suudi Koalisyonuna bağlı milislerin Sana’nın kuzey doğusundaki dokuzuncu bölgede bulunan İde bölgesindeki toplanma merkezlerine ve araçlarına fırlattığını belirtti.

Yemen ordusu ve halk güçleri füze birimleri, 2017 yılında 45 balistik füzeyi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin içine, askeri merkezlerine ve çeşitli cephelerine fırlattı.

Yemen ordusu füze birimleri geçen yıl, Zilzal-1, Zilzal-2, Samod, el-Sorkhe-1, el-Sorkhe-3, Oregan ve Grad olmak üzere yerli üretim olan 293 füzeyi, Suudi Koalisyonunun mevzilerine fırlattı.

Suudi Arabistan’ın 26 Mart 2015 yılında başlayan Yemen’e karşı saldırıları hala devam etmektedir ve bu saldırıların amacı, Yemen’in istifa eden Cumhurbaşkanı Abd Rabbuh Mansur Hadi’yi yeniden iktidara getirmek ve sonuç olarak bu ülkeye hâkim olmaktır.

Arabistan’ın Yemen’e düzenlediği saldırılarda şimdiye kadar 10 bin Yemenli şehit olmuş ve 21233 kişi de yaralanmıştır ve yararlanan ve şehit olanların çoğunluğunu kadın ve çocuklar oluşturmaktadır.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz