ABD ve Rusya ile Suriye Konusunda İrtibat Halindeyiz

02.07.2018 14:18

286 Kişi Okumuş

0 Yorum

ABD ve Rusya ile Suriye Konusunda İrtibat Halindeyiz

Siyonist Rejim Başbakanı kendisinin ve İsrail rejiminin Suriye’deki durumu değerlendirmek amacıyla Beyaz Saray ve Kremlin Sarayı ile sürekli temas halinde olduklarını belirtti.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu dün yaptığı açıklamada; Suriye’deki durumu değerlendirmek amacıyla Moskova ve Washington yetkilileri ile sürekli temas halindeyiz. Ben, Kremlin Sarayı ve Beyaz Saray ile sürekli temas halindeyim. Savaş Bakanı ve Genelkurmay Başkanı da Amerika ve Rusya’daki mevkidaşlarıyla görüşüyorlar, ifadelerini kullandı.

Netanyahu, Suriye’nin güneyindeki bölgelerin durumu ile ilgili hatırlatmada bulunarak; bu bölgede sınırlar güvenli bir şekilde korunmaya devam ediyor ve biz komşu ülkelerden İsrail’e geçiş yapan sığınmacılara gerekli insani yardımları yapıyoruz. Aynı zamanda çatışmanın topraklarımıza sıçramasına izin vermiyoruz ve Suriye Ordusu ile 1974 yılına ilişkin yapılan anlaşmaya uyulmasını istiyoruz, dedi.

Bu anlaşmada; Golan Tepelerinde sivil bölge oluşturulması ve uluslararası barış güçlerinin bu bölgeye yerleştirilmesi kararlaştırılmıştı.

Rasthaber

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz