Amerika’nın İsteği Türkiye, İran, Irak ve Suriye’yi Hedef Alan Bir Kürdistan

11.07.2017 18:09

460 Kişi Okumuş

0 Yorum

Amerika’nın İsteği Türkiye, İran, Irak ve Suriye’yi Hedef Alan Bir Kürdistan

Vatan Partisi Genel Başkanı beraberindeki heyetle İran’a gerçekleştirdiği ziyaret çerçevesinde Tesnim Haber Ajansını ziyaret ederek basın açıklamasında bulundu. Perinçek, İran basın mensuplarına ziyaretinin içeriği hakkında açıklamada bulunarak, basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in basın toplantısında yaptığı açıklaması:

Çok önemli bir zamanda İran ziyaretimizi gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Zamanımızı ve bölgemizin durumunu açıklayacak olursak:

Türkiye 24 Temmuz 2015’ten bu güne ABD güçleri ile savaş halindedir. ABD eski Başkanı Obama PKK ve YPG hakkında bu güçler ABD’nin kara güçleridir açıklaması yapmış daha sonrasında göreve gelen ve ABD’nin şimdiki başkanı Trump bu siyaseti devam ettirerek açık bir şekilde bu güçlere silah göndermiş ve bu terör örgütlerini himaye etmiştir. Şimdi var olan savaşlar vekalet savaşıdır ve ABD; YPG, YPD ve IŞİD’i vekil olarak kullanarak Suriye’de savaşmaktadır.

Barzani 25 Eylül’de bağımsızlık referandumu yapacağını açıkladı. Onlar Kürdistan diyorlar ama biz Kürdistan adını yakıştıramıyoruz. ABD ve İsrail silahı ile kurulan ülke Kürdistan olamaz bu bir 2. İsrail projesidir. İran ile İsrail arasında yaklaşık 1500 km mesafe var ve bu 2. İsrail projesiyle bu mesafe ortadan kalkmış olacak böylece İran’ın komşusu Kürdistan değil İsrail olacaktır. Kürdistan’ın kurulmasının sonuçlarını iyi düşünmemiz gerekiyor. Bu tehdit sadece; Türkiye, İran, Irak ve Suriye’yi değil doğrudan rejimleri tehdit etmektedir.

Bilindiği üzere ABD’nin BOP planı var ve bu projede 24 ülkenin rejimini ve sınırlarını değiştireceğiz dediler. Buna 1990’lada başladılar. Irak’a saldırdılar ve masum ırak halkının büyük facialar yaşamasına neden oldular. Şimdi 6 yıldır devam eden Suriye’de başlattıkları savaş var. Bu saldırıların tek amacı 2. İsrail devletini kurmaktır.

Türkiye, İran, Rusya himayesinde Kürdistan olur düşüncesi hamdır, bu kabul edilemez ve asla gerçekleşmeyecektir. Türkiye, İran, Irak ve Suriye’yi hedef alan bir Kürdistan ancak tahtı himayeti Amerika olur. Bu proje Kürtler için de felakettir. ABD ve İsrail Kürtleri ateşe atıp kardeş katili olarak kullanacaklardır. Biz Kürt kardeşlerimize ABD, İsrail piyonu olmayı yakıştıramıyoruz. Bu İsrail projesinin hayata geçme şansı yoktur. Tahran’dan tüm dünyaya ilan ediyorum ikinci İsrail olan Kürdistan adı altında bir devlet kurulamayacaktır.

Batı Asya ülkeleri, başı dik ve bağımsız bir şekilde yaşayacak vatan bütünlüğümüze kimsenin elinin dokunmasına izin vermeyecek, ülkelerimizi böldürtmeyeceğiz. Başta İran milleti olmak üzere Batı Asya ülkeleri milletlerine söz veriyoruz ki Türkiye’deki başta İncilik olmak üzere bütün ABD üsleri kapatılacaktır. Türk milleti kararlıdır ve ABD önünde eğilmeyecektir. Türkiye; İran, Suriye, Irak ve Katarla birlik olup ABD’nin ehl-i sünnet NATO’su kurmasını engelleyecektir. İslam İnkılabı Rehberinin uluslararası ilişkiler danışmanı Ali Ekber Velayeti ile yaptığımız görüşme ve açıklamada bu karar dünyaya ilan edilmiştir.

ABD’nin renkli inkılap projesi var. Bu proje dahilinde çeşitli terör faaliyetleri gerçekleştirmektedirler. Ramazan ayının 12. günü İran Meclisinde gerçekleşen terör saldırısını da lanetliyor ve şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Türkiye’de de renkli inkılap tezgahlıyorlar. Bu renkli inkılap taraftarları; İran, Irak, Suriye ve Rusya’nın yöneticilerini diktatör olarak tanımlıyorlar. Diktatör suçlamalarının arkasından ne geldiğini hepimiz çok iyi biliyoruz.

Burada renkli inkılap projesi içerisinde yer alan PKK ve FETÖ’yü etkisiz hale getireceğimizin sözünü veriyoruz. Fetullah hoca ABD ve CIA desteği ile devletin içinde gizli bir örgüt kurdu. Bu NATO’nun yeraltı örgütüdür. Bunlar iktidar olsa İran, Suriye ve Rusya düşmanlığı yapacaklardır. 15 Temmuz gecesi bu örgüt Türk ordusu ve milleti tarafından yenilgiye uğratılmıştır. Türkiye içindeki ABD’yi ve ABD’nin kara gücü PKK’yı temizliyor. Bunların hapisten çıkarılıp tekrar yüksek kademelerde göreve getirilmesi kesinlikle olmayacaktır.

Fetullah hoca, cennete giden yol İran’dan geçse ben oradan geçmem diyor biz ise İran’a giden yol cehennemin içinde bile geçse biz o yoldan geçeriz diyoruz çünkü İran bir cennettir. Bu düşünceyle geleceğe umutla bakıyoruz.

Batı Asya ülkeleri; güvenlik ve iktisadi alanlarda el ele verecektir çünkü ABD ve İsrail yaptıkları ile Batı Asya ülkelerini birleşmeye yöneltiyor. İnsanlık, Afrika, Latin Amerika bizdedir. ABD karşısında kahramanca duran İran yönetimini, halkını sevgiyle selamlıyoruz.

 

İlgili Terimler :

YORUMLAR