Başbakan Yıldırım: Erbil ve Süleymaniye’ye uçuşlar iptal

29.09.2017 17:38

Kişi Okumuş

0 Yorum

Başbakan Yıldırım: Erbil ve Süleymaniye’ye uçuşlar iptal

Başbakan Binali Yıldırım, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY) yaptığı bağımsızlık referandumu sonrası Erbil ve Süleymaniye’ye uçuşların yapılmayacağını belirtti ve mağdur olan birisi olursa özel uçak gönderileceğini söyledi.

Çanakkale’de bulunan Yıldırım, IKBY konusunda şunları söyledi:

“Bugün saat 18.00 itibarıyla Türkiye’den Süleymaniye’ye ve Erbil’e yapılan bütün uçuşlar iptal edilmiştir, süresiz olarak iptal edilmiştir. Irak Merkezi Hükümeti’nin Sivil Havacılık İdaresinin aldığı karara uygun olarak biz de Süleymaniye, Erbil’e sefer yapmayacağız. Orada mağdur olanlar varsa onlar için özel uçak gönderilecek.”

THY’DEN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili olarak Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşavirliği’nden yapılan yazılı açıklamada da şöyle denildi:

“Irak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün Süleymaniye ve Erbil kentlerindeki havalimanlarında, uluslararası hava trafiğini askıya alma kararı nedeniyle bu iki kent için planlanmış tüm tarifeli uçuşlarımız 29 Eylül tarihi saat 18:00’dan itibaren ikinci bir bildirime kadar gerçekleştirilemeyecektir. Yolcularımızın seyahatlerinden önce uçuşlarıyla ilgili son durumu www.thy.com adresinden veya 444 0 849 numaralı çağrı merkezimizden öğrenmelerini rica ederiz.”

İlgili Terimler :

YORUMLAR