Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “Adalet Yürüyüşü”ne Sert Sözler…

01.07.2017 17:46

783 Kişi Okumuş

0 Yorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “Adalet Yürüyüşü”ne Sert Sözler…

AKP Genel Merkezi’nde düzenlenen İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adalet Yürüyüşü üzerinden CHP’ye yüklendi.

Erdoğan şunları dedi:

“AKILSIZ BAŞIN CEZASINI AYAKLAR ÇEKER MİSALİ KENDİNİ YOLLARA VURAN CHP’NİN BAŞINDAKİ ZAT”

“Şahsımın katıldığı en son genişletilmiş il başkanları toplantımızı, 18 Nisan 2014 tarihinde mali seçimlerin ardından gerçekleştirmiştik. Bu toplantıda 30 Mart 2014 tarihinde yapılan mahalli seçimlerin muhasebesini gerçekleştirmiş, seçim sürecinde nasıl alçakta, kalleşçe saldırılara maruz kaldığımızı konuşmuştuk. Hafıza-i beşer nisyan ile maluldür, derler. Şu anda akılsız başın cezasını ayaklar çeker misali kendini yollara vurup İstanbul’a giden CHP’nin başındaki zat, o dönemde bizim için ‘seçimden sonra başbakan yurtdışına kaçacak’ tezviratları yapıyordu. İşin doğrusu, çok partili hayatımızda siyasetin bu denli seviyesiz hale getirildiği, siyasetçilerin akıllarını ve ruhlarını bu denli kiraya verdiği pek az seçim gördük. Bugün FETÖ ihanet çetesine ve onların dümen suyuna girerek ülkesine iftira atanları korumak için yolları arşınlayanları, o dönemde de aynı çetenin ayakçılığını yapar görüyorum. O dönemde sergilenen haysiyet cellatlığına milletimizin itibar etmemesinin, tam tersine oynanan oyunu görerek güçlü bir şekilde arkamızda durmasından birilerinin hiç ders çıkarmadığı anlaşılıyor. Artık çoğu ya yurtdışına kaçmış olan ya mahkemelerde adalete hesap veren FETÖ tetikçilerinin ellerine tutuşturdukları tapeler üzerinden kendilerine ikbal devşirmeye çalışanlar hala aynı yerde debelenip duruyor” dedi.

“TÜRKİYE’NİN ALEYHİNE ÇALIŞMAKTAN BİR GÜN BİLE VAZGEÇMEDİLER”

Buna karşın AKP’nin 2014 mahalli seçimlerini, cumhurbaşkanlığı seçimini, milletvekilliği seçimini ve halk oylamasını da kazandığını belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

“Sadece bunlarla kalmadık, milletimiz ve güvenlik güçlerimizle beraber bölücü örgütü açtığı çukurlara gömdük, darbe girişimini engelledik, Suriye’de kurulan tezgahı bozduk, ekonomik saldırıları da atlattık.

Biz ülkemiz içim çalıştığımız ve tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet dediğimiz için 80 milyonun gönlünde kendimize müstesna bir yer edindik. Onlar ise yoldaşlığını yaptığı ihanet çetesiyle ve bölücü örgütle birlikte Türkiye’nin aleyhine çalışmaktan bir gün bile vazgeçmediler.

Bunların kendi milletlerine ve devletlerine karşı olan her işin arkasında yer alma konusunda ortaya koydukları inat, meselenin araç olmaktan çıkıp amaç haline geldiğini gösteriyor.

“MHP’NİN KRİTİK KONULARDA GÖSTERDİĞİ ONURLU VE SAĞDUYULU DURUŞ”

Özellikle ülkemize ve milletimize olan muhabbetinden şüphe duymadığımız MHP’nin kritik konularda gösterdiği onurlu ve sağduyulu duruşuna baktığımızda CHP’nin ve aynı çizgideki çevrelerin konumunu çok daha açık bir biçimde görebiliyoruz. Meselenin muhalefet, siyaset değil, memleketin bekası meselesi olduğunu görerek ülkesinin ve milletinin yanında yer alan herkese buradan bir kez daha teşekkürlerimizi iletiyorum.

“MİLLETE KARŞI SİYASET YAPMAYA BAŞLADILAR”

CHP’nin temsil ettiği çizgi artık siyaseten muhalif olma, siyaseten farklı duruş sergileme, siyaseten farklı söylemde bulunma boyutunu aşmış, terör örgütleriyle ve onların özellikle ülkemizin üzerine kışkırtan güçlerle birlikte hareket etme noktasına geldiğini görmek durumundayız.

Geçmişlerindeki millete rağmen siyaset yapma anlayışları sebebiyle demokrasi sicilleri zaten bozuk olanlara şimdi işi bir adım daha ileriye götürüp millete karşı siyaset yapmaya başlamışlardır. Aklı başında olan herkesin rahatlıkla görebildiği bu durum, Suriye’de, Irak’ta, Körfez’de, Avrupa’da ülkemize karşı kurulan tuzakların bir parçasıdır.

Güya ‘adalet’ diyen ama adaleti sağlamakla görevli ilk derece mahkemelerinden Anayasa Mahkemesi’ne kadar tüm kurumlara saldıran bir zihniyetin derdi asla adalet, hukuk olamaz.

“FETÖ’NÜN, PKK’NIN ÖNDE GELEN İSİMLERİNİN ÖVGÜYLE BAHSETTİĞİ BİR GENEL BAŞKANIN YAPTIĞI İŞLER”

Bir defa bile şöyle gönül diliyle şehitlerimizi andıklarını, gazilerimize şifa dilediklerini durmadıklarımız, ne yazık ki teröristler ve onlara yardım edenler için adeta dünyayı ayağa kaldırıyorlar. Hem FETÖ’nün, hem PKK’nın önde gelen isimlerinin övgüyle bahsettiği bir genel başkanın yaptığı işlerin ülkemizin ve milletimizin yararına olmadığına anlamak için başka bir ölçüye gerek yoktur.

Avrupa’nın himayesindeki sözde gazetesinden size seslenen PKK yöneticisi ‘doğru adımlar atıyorsunuz’ diyorsa attığınız adım kesinlikle yanlıştır. Terör örgütleri OHAL’den rahatsızsa ve siz de buna karşı çıkıyorsanız gittiniz yol Kandil’in, Pensilvanya’nın yoludur.

Terör örgütlerine karşı yapmayı aklınızdan geçirmediğiniz yürüyüşü, teröristleri ve onlara destek verenleri savunmak için başlatıyorsanız kimseyi amacınızın adalet olduğuna inandıramazsınız.”

Etiketler :
İlgili Terimler :

YORUMLAR