Demirören: A Milli Takım’ın Arda Turan’a ihtiyacı var

10.08.2017 22:23

599 Kişi Okumuş

0 Yorum

Demirören: A Milli Takım’ın Arda Turan’a ihtiyacı var

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, bir gazeteciye saldırıp ‘pişman olmadığını’ söyledikten sonra A Milli Takım’ı bırakan Arda Turan’a ihtiyaç olduğunu söyledi.

A Haber’de konuşan Demirören’in açıklamalarının bir kısmı şöyle:

“3 bakanımıza gönülden teşekkür ediyorum. Senelerdir olması gereken topantıyı bugün yapabildik. Yeni sezonun tedbierlerini hep beraber tartıştık. Spordaki şiddeti konuştuk. Bir başkanın bir başkanı dövmesinden, Samsun’da yaşanan olaylara dek konuştuk.

Bir başkan bir başkanı dövdüyse ve bu başkan 6222’den affedildiyse bu yasa yere gömüldü. Bu yasanın hakim ve savcılar tarafından direkt uygulanması gerekir.

‘GÜVENLİK BİZİM GÖREVİMİZ DEĞİL’

Futbol bir tiyatro, sahne oyunu eğlence. Bundan faydalanmanız lazım. Federasyonun görevi organizasyon, güvenlik bizim görevimiz değil. O maçta 2000’e yakın güvenlik görevlisi vardı. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş maçlarından daha fazla güvenlik görevlisi vardı. Burada hatalı kim diye aramamaız lazım, bunu nasıl düzeltiriz diye bakmamız lazım. 6222’nin adli tarafının tamamen uygulanmasıyla bu sorunu çözeriz…

‘TFF GEREKENİ YAPTI’

Bundan sonraki kupa finallerinde e-bilet uygulanacak. Süper Kupa maçındaki bütün biletler T.C kimlik numarasıyla basıldı. Yakalanan kişiler de bundan dolayı bulundu. Demek ki biz TFF tarafından gerekli uygulamaları yapmışız.

‘BEN KİMSEYE ŞU KULÜBE CEZA VERİN DİYEMEM’

Bizim verdiğimiz cezalar kurumların kendi kendine aldığı kararlardır. Hukukçularımız talimatlara göre ceza verirler. Benim kimseye şu kulübe ceza  verin, şundan kaldırın diyemem. Camialar, yöneticiler, seyircilerimiz yaptığı her hareketin TFF karşısında bir bedelinin olduğunu bilmelidir.

‘ESKİ TÜRKİYE’Yİ YENİ TÜRKİYE’YE UYGULAMAYA KALKMASINLAR’

Ben kurulların verdiği kararları sizlerle birlikte öğreniyorum. Atanan hakemleri sizle öğreniyorum. Önceden öğrenmiyorum. Ben de cezaları açıklandıktan sonra öğreniyorum. Eski Türkiye’yi, yeni Türkiye’de uygulamaya kalkmasınlar.

‘TÜRKİYE’DE İKİ ÖNEMLİ MEVZU VAR: FUTBOL VE SİYASET’

Siyasi olaylarla tribünlerin içine giren var, provokatörler var. Bizim masum taraftarlarımızın bunları engellemesi lazım. Türkiye bir mücadele veriyor. FETÖ ile kavga ediyoruz. Amaçları huzuru bozmak. Türkiye’de 2 önemli mevzu var. Bir siyaset, iki futbol. Buna medyasıyla her şeyiyle alet olanlar var.

‘TAZMİNAT KONUSUNDA TERİM GÖRÜŞMESİ OLACAK’

Hocamızla yollarımız ayrıldı. Ben kendisine verdiği emeklerden dolayı teşekkür ediyorum. Önümüzdeki hafta bir araya geleceğiz. Yönetim kurulunda yapılan konuşmaları değerlendirip bir karar vereceğiz. Hocamızla ayrılmamız gerektiğine inandığımız için yönetim kurulu ile birlikte böyle bir karar aldık. Biz hocamızla konuşarak, anlaşarak ayrıldık. Ona ayrılmamız gerektiğini anlatarak ayrıldık. Anlaşarak ayrıldık dediğimiz o zaten. Tazminat konusunda kendisiyle konuşacağız, ona göre bir değerlendirme yapacağız. Kendisiyle karşılıklı olarak konuşacağız.

‘LUCESCU GALATASARAY’I KABUL ETMEDİ, ONDAN SONRA GÖRÜŞTÜK’

Milli takım için Şenol Güneş ile dört maç için görüştük. Fikret Orman’dan izin almamız gerekiyordu. Fikret Orman’da bu milli bir dava diyerek görüşmeye sıcak baktı. Çalıştığı takıma zarar vermeyecekse çalışmak istedik. Takıma zarar verebileceğine inandığı için kabul etmedi. Kulüp çalıştıran başka bir teknik adamla görüşmeyi istemedik. 13 senedir herkesin getirmek istediği Lucescu’ya gittik. Şenol hocadan cevap aldıktan sonra sayın Lucescu’yu aradım. Galatasaray’ı kabul etmediğini söyledi ve anlaştık. Mircea Lucescu ile mukavelemizde tazminat maddesi yok, o da bilinsin.”

İlgili Terimler :

YORUMLAR