e-Devlet Alt Üst Soy Bilgisi Sorgulama Sistemiyle İlgili Flaş Açıklama!

13.02.2018 12:12

Kişi Okumuş

0 Yorum

e-Devlet Alt Üst Soy Bilgisi Sorgulama Sistemiyle İlgili Flaş Açıklama!

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, sistemdeki sorunun giderilmesi için Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile birlikte çalışma başlattı.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün alt üst soy bilgisi sorgulama sistemini e-devlet üzerinden vatandaşların hizmetine açma kararından sonra sistem kilitlenmişti.

Geçici olarak kapatılan alt üst soy bilgisi sorgulama sistemi günlük kota uygulamasıyla önümüzdeki günlerde tekrar devreye girecek.

EN GEÇ BİR HAFTA İÇİNDE YENİDEN AÇILIYOR

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, alt üst soy bilgisi sorgulama sistemindeki sorunun giderilmesi için Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile birlikte çalışma başlattı. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nden üst düzey bir yetkili, “Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nca çalışma yürütülüyor. Sistemin kapasitesinin yükseltilmesi söz konusu. Şu anda test çalışması yapıyoruz. Sistem kilitlenmeden en fazla ne kadar alt üst soy bilgisi sorgulama yapılabilir. Bu konudaki çalışma sürüyor. En geç bir hafta içinde vatandaşlar yeniden alt üst soy bilgisi sorgulaması yapabilecek. Ancak günlük kota olacak. Kullanıcılardan ricamız sakin olmaları” dedi.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz