El Nusra: Suriye Ordusuyla Savaşmaya Devam Edeceğiz

17.09.2017 11:41

408 Kişi Okumuş

0 Yorum

El Nusra: Suriye Ordusuyla Savaşmaya Devam Edeceğiz

El-Nusra terör örgütü Astana görüşmelerinin sonucuna itiraz ettiklerini belirterek Suriye Ordusu ve müttefikleri ile savaşmaya devam edeceklerini ilan ettiler.

El-Nusra terör örgütü bilgilendirme sorumlusu İmadeddin Mücahit, yaptığı açıklamada; Astana görüşmelerinin inkılap olarak adlandırdıkları hedefi gerçekleştiremediğini iddia etti.

İmadeddin Mücahit daha sonra iddialarını şöyle sürdürdü: Astana görüşmelerinin düzenlenme amacı çeşitli aşamalarda Suriye ordusu ile çatışmaların durdurulması ve çözüm yolu bulunmasıydı.

Astana görüşmelerine katılan Suriyeli muhaliflerin Rus heyetin Suriye Ordusunun düşmanlarıyla mücadele etme konusundaki açıklamalarını kabul etmeleri el-Nusra’yı şaşırtmıştır. El-Nusra, Suriyeli muhaliflerin bir gün Suriye Ordusunun düşmanlarına karşı savaşmasından dolayı endişe duymaktadır.

El-Nusra bilgilendirme sorumlusu daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü: Biz, Suriye Ordusu ve müttefiklerine karşı savaşmaya devam edeceğiz.

Astana görüşmelerinin 6.oturumu 14-15 Eylül’de Kazakistan’da yapıldı ve müzakereye katılanlar; İdlib, Lazkiye’nin bir bazı bölümleri, Halep ve Hammah, Derea ve Kuneytire’nin bazı bölümleri, Humus’un bazı bölgeleriyle Şam’ın bazı bölgeleri kapsayan çatışmaların azaltıldığı dörtlü bölge konusunda anlaşmaya varıldı.

Rasthaber

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz