Fatih Terim’e İran’dan teklif

21.09.2017 23:22

728 Kişi Okumuş

0 Yorum

Fatih Terim’e İran’dan teklif

Milli Takım’daki görevini bıraktıktan sonra henüz bir takımla anlaşmayan Fatih Terim’e İran’dan teklif geldi. İstiklal Spor Kulübü, teknik direktörlük için Fatih Terim ile anlaşmak istediklerini açıkladı.

İran’ın en büyük takımlarından İstiklal Spor Kulübü’nün üst düzey yöneticisi Rıza İftikari, teknik direktörleri Ali Rıza Mansuriyan’dan boşalan görev için ilk tercihlerinin Türkiye Futbol Direktörlüğü görevinden ayrıldıktan sonra henüz bir takımla anlaşmayan Fatih Terim olduğunu söyledi. İstiklal takımının resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, teknik direktör arayışının devam ettiğini ve kulübün ilk tercihinin Fatih Terim olduğunu belirtti. İftikari açıklamasında, eski teknik direktör Mansuriyan’ın istifasının kulüp tarafından kabul edildiğini kaydederek, “Elbette bizim ilk tercihimiz, Türkiye’nin büyük teknik direktörlerinden Sayın Fatih Terim. Kendisiyle anlaşmamız durumunda, sonucu taraftarlarımızla paylaşırız” ifadelerini kullandı.

İran’ın büyük takımları arasında yer alan başkent takımı İstiklal Spor Kulübü, 1945 yılında kuruldu. İran Persian Gulf Pro Lig’ine bu yıl iyi bir başlangıç yapamayan İstiklal takımının, 8 lig şampiyonluğu, 6 kupa birinciliği ve 2 Asya Şampiyonlar Kupası Şampiyonluğu bulunuyor. İstaklal takımı, bu sezon oynadığı 7 karşılaşmada topladığı 5 puanla ligin alt sıralarında yer alıyor.

Sozcu.com.tr

İlgili Terimler :

YORUMLAR