İran’dan çok sert açıklama.. ‘Saldırının arkasında Suudi Arabistan var’

07.06.2017 20:29

522 Kişi Okumuş

0 Yorum

İran’dan çok sert açıklama.. ‘Saldırının arkasında Suudi Arabistan var’

İran’ın başkenti Tahran’daki terör saldırısının ardından İran’dan çok sert bir açıklama geldi. İran Devrim Muhafızları, “Tahran’da bugün olanlar için intikam alacağız. Saldırının arkasında Suudi Arabistan vardır” açıklamasında bulundu.

Reuters’in haberine göre, Devrim Muhafızları tarafından yapılan yazılı açıklamada, saldırının sorumlusunun Suudi Arabistan olduğu öne sürüldü.

Açıklamada, “Bu terörist saldırı, terörizmi destekleyen ABD Başkanı ve Suudi liderlerin görüşmesinden sadece bir hafta sonra meydana geldi. DEAŞ’ın bu saldırıyı üstlendiği gerçeği, onların da  bu saldırıya katıldığını ispatlıyor” ifadesinde bulunuldu.

İran Devrim Muhafızları Ordusu Komutan Yardımcısı General Hüseyin Salami tarafından yapılan açıklamada ise “Şüphesiz ki, bugün Tahran’da olanlar için teröristlerden, onların bağlantılarından ve destekçilerinden intikam alacağız” ifadesinde bulundu.

İran’ın başkenti Tahran’da bugün biri parlamentoda diğeri ise Ayetullah Humeyni’nin mezarında düzenlenen intihar bombalı ve silahlı saldırılarda en az 12 kişi öldü.

BU ARADA FARS HABER AJANSI (FHA) ŞU HABERİ GEÇTİ:

FHA- İçişleri Bakanlığı bir bildiri yayımlayarak İmam Humeyni -ks- külliyesi ve meclis binasına düzenlenen terör saldırıları bastırıldığını duyurdu.

Bildiride, ilk terör takımı sabah 10:30’da külliyeye girdiği ve bir terörist intihar eylemi yaptığı, ikinci terörist de çatışmada etkisiz hal getirildiği belirtildi.

Bildiride, dört kişiden oluşan ikinci terör takımı eşzamanlı olarak meclis binasına girmeye çalıştığı, bir terörist intihar eylemi ve üç terörist de çıkan çatışmalarda etkisiz hale getirildiği kaydedildi.

Bildiride, güvenlik güçleri duruma tam hakim oldukları, olaylarda 12 vatandaş şehit düştüğü ve 42 vatandaş da yaralandığı belirtildi.

İlgili Terimler :

YORUMLAR