İYİ Parti’li Türkşen: ‘Dip Dalgayı AKP Seçmeni Oluşturuyor’

16.06.2018 12:22

1.280 Kişi Okumuş

0 Yorum

İYİ Parti’li Türkşen: ‘Dip Dalgayı AKP Seçmeni Oluşturuyor’

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili adayı Ali Türkşen, 24 Haziran seçimleri ile ilgili olarak bir dip dalgası geldiğini belirterek, bu dalgayı daha önce AKP’ye oy veren fakat şu an pişman olan seçmenlerin oluşturduğunu söyledi.

İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyesi ve Kocaeli Milletvekili adayı Ali Türkşen, Halk TV’de yayınlanan ve Uğur Dündar’ın sunup yönettiği Halk Arenası programının konuğu oldu. Programa, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve gazeteci Gökmen Ulu da katıldı.

24 Haziran seçimleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Ali Türkşen, erken seçime gidilmesinde temel sebebin İYİ Parti’nin kuruluşu olduğunu savundu.

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener’e ‘çatı aday’ formülünü kabul etmediği için teşekkür eden Türkşen, seçmenin Millet İttifakı’ndan son derece memnun olduğunu söyledi.

‘İŞTE DİP DALGASI’

Seçimler için bir dip dalgasının yaklaştığına da dikkat çeken Ali Türkşen, “Ben size ‘dip dalgası’ ne söyleyeyim mi? Burada şu anda bu koltuklarda oturan arkadaşlarımız dip dalgası değil. Dip dalgası, AKP‘ye daha önce oy vermiş ama artık AKP’nin politikalarından yılmış ve yüksek sesle söyleyemediği ve bizim kulağımıza ‘Bundan önce AKP’ye oy verdim ama bundan sonra oy vermeyeceğim’ diyen insanlardır dip dalgası” ifadelerini kullandı.

Yurt Gazetesi

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz