Moskova Film Festivali’nde ‘En İyi Yönetmen’ ödülü Fikret Reyhan’ın oldu

30.06.2017 09:04

681 Kişi Okumuş

0 Yorum

Moskova Film Festivali’nde ‘En İyi Yönetmen’ ödülü Fikret Reyhan’ın oldu

‘Sarı Sıcak’ filminin yönetmeni Fikret Reyhan, 39. Uluslararası Moskova Film Festivali’nde ‘en iyi yönetmen’ ödülüne layık görüldü.

‘Sarı Sıcak’ filminin yönetmeni Fikret Reyhan 39. Uluslararası Moskova Film Festivali’nde ‘en iyi yönetmen’ ödülünü aldı.

Festivalde, en iyi film ödülü Çin yapımı ‘Tepeli Aynak’ filmine, jüri özel ödülü ise, Rus yapımı ‘The Bottomless Bag’ filmine verildi.

Ödül töreninin ardından Reyhan duygularını, “Çok güzel bir organizasyon oldu. Türkiye’yi temsil etmekten mutluyum. Filmle ilgili tepkiler alıyorduk ama (ödülü almak) bizim için de şaşırtıcı oldu” ifadeleriyle dile getirdi.

39. Uluslararası Moskova Film Festivali, Rossiya Tiyatrosu’nda düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.

DAHA ÖNCE 4 ÖDÜL ALMIŞTI

Reyhan’ın yönettiği ‘Sarı Sıcak’ isimli film, 36. İstanbul Film Festivali’nin Ulusal Yarışma’sında Altın Lale En İyi Film dahil olmak üzere En İyi Erkek Oyuncu (Aytaç Uşun), En İyi Görüntü Yönetmeni (Marton Miklauzic) ve En İyi Kurgu (Ömer Günüvar, Fikret Reyhan) dallarında toplamda 4 ödüle birden layık görülmüştü.

Başrollerini Aytaç Uşun ve Mehmet Özgür’ün paylaştığı ‘Sarı Sıcak’, geleneksel göçmen bir ailenin farklı gelecek hayalleri kuran ve kaderini kendi ellerine almaya çalışan oğulları İbrahim’in hikayesini konu alıyor.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz