NATO şeyhi Kardavi ipte!

12.06.2017 11:40

Kişi Okumuş

0 Yorum

NATO şeyhi Kardavi ipte!

Yusuf Karaca

Trump, Katar’a vurdukça, Suud kendinden geçiyor. BAE, Mısır ve Bahreyin’de öyle. Öyle mutlu oluyorlar ki!..
Oysa bu ABD, kimlerin sırtını sıvazlamamıştı. Saddam’ı göklere çıkarıp, sonra yerin dibine sokmuştu. Saddam, İran ile tam 8 yıl, ABD için savaşmıştı.
Şimdi ABD, yeni bir Saddam arıyor kendine. İran’a vurduracak, yeni bir Saddam…
Bulur mu?
Bunu zaman gösterecek. Kafalarında, vardır elbet birkaç isim. Neyse bizlerden uzak olsun, şu Trump belası!
Papa, Trump’ın eşine sormuştu “bunu ne ile besliyorsun?” diye, kadın cevap vermemişti. Tabi küspeyle diyecek hali yoktu!
Trump’ı bilmem ama ABD, kan, gözyaşı ve kaosla beslenir. Trump geldikten sonra, dünya biraz daha fazla karıştı. Katar henüz bir başlangıç. Fakat bir şeye dikkatinizi çekmek isterim: Katar konusu, Türkiye ve İran’ı yakınlaştırdı.
İnşallah, Suriye ve Irak ile de yakınlaşır. ABD’nin İsrail için bu ülkelerin hepsine açtığı çukurlar, yerinde görülür. Türkiye, İran ve Rusya’nın ortak Katar çizgisi, Trump’ı bocalattı.
Buna devam edilmeli, yalnız Türkiye bodoslama daldı Katar konusuna ve fazla dâhil oldu, bu çok tehlikeli.
İktidar, Katar’ı BİM’le kurtaramaz!
Bunu bilmeli, ona göre hareket etmeli. Hem ne biliyoruz, hedefin Katar olduğunu? “Arap saçı” bizim ağaç tarakla taranmaz, girmeyin bu işe fazla. Katar’a yakın olayım derken, Mısır’ı, Suud’u karşımıza almaya lüzum yok.
Katar 2 milyon, karşımıza aldığımız dünya, 200 milyon.
Prof. Dr. Haydar Baş hocamın önceki günkü iftar konuşmasında, Suud ile ilgili çarpıcı tespitleri oldu. “Suudi Arabistan’ı parçalayacaklar” dedi. Baş Hoca’nın her dediğinin çıktığı ve özellikle, Irak konusunda 20 yıl önce söyledikleri, Suriye uyarıları, Ortadoğu tespitleri dünyanın malumu…
ABD, Müslüman’ı Müslüman’a öldürtüyor. Müslüman’ı Müslüman’a böldürtüyor. Rusya için petrol fiyatlarıyla oynadı, Suud battı. Suud’un o kadar parayı ABD’ye ödemesine imkân yok.
Suud kendine kurulan tuzaktan bihaber. Muhtemelen ABD, Katar’ın işgalini isteyecek Suud’tan. Hatırlayın Saddam’ın Kuveyt’i işgal etmesinden sonra, başına gelenleri.
Oysa Kuveyt’i işgalini ABD istemişti Saddam’dan. Bütün terör örgütlerini ABD destekler, fakat yiyeceği ülkeleri terörü desteklemekle suçlar. Kovboy’un yolu bu…
Bir, NATO şeyhi Kardavi vardı biliyorsunuz. ABD, kalemini kırdı. “Terörist” listesine aldı. Hâlbuki ABD’yi memnun etme uğruna, dinini satmıştı.
“Dünya Müslüman Âlimler Başkanı” seçilmişti. Bu herifle ilgili o zamanlar birkaç yazı yazdım. Türkiye’de “hepsi Sünni olanlar” bu herifi hâşâ peygamber yerine koyuyorlardı.
Yusuf el Karadavi, El Cezire’de yayınlanan programında Suriye’yle ilgili kan donduran sözler sarf etmiş: Esad yanlısı herkesin ayrım gözetilmeksizin “öldürülmesinin caiz olduğunu” savunmuştu. Karadavi, “masum olanların nasılsa ahirette hakkının verileceğini” söylemişti.
‘Müslüman(!) zalimler başkanıymış meğer!
Bu kişinin verdiği oldukça iğrenç bazı fetvalarını ise burada yazmayayım, şimdi. Sayın Erdoğan’ı göklere çıkardığı sözleri de kalsın. Yalnız bir şeye daha dikkat çekmeme müsaade edin: Sayın Erdoğan’ı alnından öpen Harati’de ABD’nin yeni terörist listesinde.
Yani hem Kardavi hem Harati’yi ABD terörist ilan etti. Bunların tesadüf olmadığını, Sayın Erdoğan’ın şahsında ülkemizde hedef alınabilir. Bir sabah kalktığımızda, dünya bize ambargo koymuş olabilir.
Yani ABD, kullandığı insanları ve devletleri sonunda mutlaka harcıyor. Çok acıdır ki, bize “hoca” olarak, “alim” olarak veya “mücahit” tanıtılan nice şahsiyetler, ABD yolunda her şeyi yaparlar ama yinede yaranamazlar.
Bu kişi bazında da böyle, ülke bazında da…
Türkiye’nin ABD ve İsrail için girdiği Suriye “stratejik” kuyusu, çok “derin” maalesef. Nelerle karşılaşacağız bilmiyoruz. Allah, ülkemizi kurtarsın!
Doğru ve dikkatli adımlar, atılması dileğiyle…
YENİMESAJ
İlgili Terimler :

YORUMLAR