Önce İçimizdeki İsrailoğullarını Lanetleyelim!

27.05.2018 14:00

6.222 Kişi Okumuş

0 Yorum

Önce İçimizdeki İsrailoğullarını Lanetleyelim!

Mustafa Küpeli
mustafakupeli36@gmail.com

Tarih boyunca yahudiler kendilerine gelen peygamberleri , uyarıcıları dinlememişler ve neticesinde çok büyük belalara maruz kalmışlardır. Bunların en dikkat çekeni ise Yahudilere zulmeden firavundur ! Allah bu zulmün son bulması için Hz.Musa (a.s) ‘ı göndermiş ve yahudileri bu beladan kurtarmıştır.  Kısa bir zaman sonra yahudiler yine kendilerine gönderilen peygamberi yalanlamışlardır!

Hatta ve hatta Hz.Muhammed(s.a.v)’e peygamberlik verildiğinde ise “Biz  Yahudiler varken Abdullah’ın yetimine mi peygamberlik gelecek ? “ şeklinde aşağılayıcı cümleler sarfetmişlerdir. O günden bu güne kendilerini üstün ırk görmüş , onların dışındaki ırk ve inançları köleleri diye görmüşlerdir. Bu batıl davaları için gece gündüz çalışmış ve yüz yıl sonra yani bugün başarılı olmuşlardır.

Bütün dünyanın gözü önünde çocuk , kadın , yaşlı demeden ağır silahlarla Filistinli Müslümanlar üzerine ateş yağdırıyorlar !

Medeniyet ve adalet bekçisi olan Avrupa ve aveneleri çıkıp kayda değer tek bir söz söylemiyorlar!

Hep ufak tefek açıklamalar ile geçiştiriyorlar ! 

Şimdi gelelim kendi içimizdeki İsrailoğulları’na ! 

Önce içimizdeki İsrailoğulları’nı lanetlemeliyiz! 

İsrail’e çanak tutanları lanetlemeliyiz ! 

Millete,  insanlara hizmet edilecek  koltukları işgal edenleri ve kendi nefsinin çıkarları için kullananları lanetlemeliyiz!

Belediyelerin koltuklarında oturup , makam arabalarının forsuyla insanları aşağı gören ve kandırdığını zannedenleri lanetlemeliyiz !

Kendilerini üstün gören , ırkçılık yapan , yetim hakkı yiyen ve tamamiyle para için İsrail ile çalışanları lanetlemeliyiz!

ŞİMDİ DİYORLAR Kİ MEYDANA ÇIKALIM KAHROLSUN İSRAİL DİYE NARALAR ATALIM ! 

Tamam biz  meydanlarda ve  mitinglerde bağıralım , çağıralım ! Ama şunu unutmayalım içerdeki İsrailoğulları’nı görmeden ve onları lanetlemeden bir adım öteye gidemeyiz !

Bugün Ortadoğu daki ülkelerden neden ses çıkmıyor? Çünkü onlar da İsrailoğulları !

Ey zulme ve vahşete sessiz kalan Müslümanlar ! 

İslamı kendi çıkarları için kullanan müslümanlar  neredesiniz ! 

Hala bu yapılan vahşetlere arkanızı mı döneceksiniz?

Yoksa tahtınız , tacınız ve krallığınız için Filistindeki müslümanların bu hallerini görmemezlikten mi geleceksiniz ?

İsrail laftan anlamaz ! 

Güçten ve yaptırımdan anlar !

İlk yapacağımız iş Müslümanlar olarak İsrail ve ABD  menşeli ekonomiye ambargo koymak ! Çünkü bugün Filistin’e atılan bombalar ve kurşunlar müslümanlar üzerinden kazanılan paralarla alınıyor!

Yapılan bütün açıklama ve kınamalardan öteye gidilmedikçe hiçbir fayda göremeyiz ! Ancak ve ancak somut adımlar atılmalıdır !

Bugün bir ilçe belediyesinin yaptığı 

Filistin’e destek mitingine katıldım. Kürsüye çıkan eline bir kağıt almış ne ruh var nede aşk ? Öyle bir okuyor ki kendi bile anlamıyor!

Filistin’den daha çok kendini ön plana çıkarma ve gösteriş dikkatimi çekti !

Yahu insan samimi bir kalp ile dua eder ? Nedir bu enaniyet ? Her yaptığınız işten kendinize pay çıkarmanız mı gerekiyor ?

Yapılacak olan duaların makbul olması için helal lokma yenen ağızlardan olmalıdır ! Görüyorum ki helali haramı ayırt etmeyenler riya olsun diye ellerini açmış dua ediyor !

KİMSE KİMSEYİ KANDIRMASIN !

Bil ki Allah, senin nefsinden sana daha yakındır. Dua ettiğin zaman seni duyar, duanda samimi olman şartıyla yapacağın duayı kabul eder. Zira duada samimiyet ve ihlas duanın kabulu için en önemli şarttır.


Yazarın yazı arşivi

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz