Putin: Olası Bir Rusya-ABD Savaşında Kimse Sağ Kalmaz

08.06.2017 13:57

Kişi Okumuş

0 Yorum

Putin: Olası Bir Rusya-ABD Savaşında Kimse Sağ Kalmaz

Rusya Devlet Başkanı Putin, dünyanın en önemli “savaş filmleri” yönetmenlerinden ABD’li Oliver Stone’a verdiği özel demeçte, olası bir Rusya-ABD savaşının sonuçlarına değindi…

Rusya Devlet Başkanı Putin, dünyanın en önemli “savaş filmleri” yönetmenlerinden ABD’li Oliver Stone’a verdiği özel demeçte, olası bir Rusya-ABD savaşının sonuçlarına değindi. Putin “Eğer iki büyük nükleer güç sahibi ülke savaşırsa yeryüzünde hiç kimse sağ kalmaz, hiç bir ülke bunu sağ atlatamaz” dedi.

Turkrus.com’da yer alan habere göre, ABD’nin dış politikalarına tepkisi ve Putin’e sempatisi ile bilinen Oliver Stone söyleşide “Bir sıcak savaş olursa ABD’mi üstün olur?” sorusunu yöneltti.

Putin buna yanıt olarak, “Hiç kimsenin böyle bir çatışmadan sağ çıkabileceğini düşünmüyorum” dedi. Kısa bir özeti medyaya yansıyan söyleşinin tamamı haftaya bir ABD kablo kanalında yayınlanacak.

Görüşmede Putin, Suriye hava operasyonlarının kumanda merkezine Stone’u götürüyor ve canlı yayına bağlantı kurulan pilot ve operasyonla ilgili bilgi veriyor.

Stone’un “İkili ilişkilerin düzelmesinden yana umut var mı?” sorusuna Putin, “Her zaman umut vardır. Bizi mezara götürüp gömene kadar umut vardır” diyerek gülüyor.

Putin ayrıca NATO üyelerini ABD’nin kölesi olmakla eleştirirken, “Artık Doğu Bloku yok, Sovyetler Birliği yok. O halde NATO niçin hala var? NATO’nun kendi varlığını haklı çıkarmak için bir dış düşmana ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Sürekli olarak dış düşman aranıyor ya da birilerine düşman demek amacıyla bir takım provokasyonlar yapılıyor” diye konuştu.

Bu arada Putin, Edward Snowden’in ABD istihbarat bilgilerini sızdırması konusunda, “Hain değil ama yaptığı şey doğru değildi” dedi. Putin’e göre Snowden karşı çıktığı durumu tespit ettiğinde istifa etmeliydi.

Odatv

İlgili Terimler :

YORUMLAR