Referandum Siyonist Rejim ve Küresel Emperyalizmin Komplosudur

26.09.2017 12:08

437 Kişi Okumuş

0 Yorum

Referandum Siyonist Rejim ve Küresel Emperyalizmin Komplosudur

İran İslam Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanı; Irak Kürdistan bölgesinde dün düzenlenen ayrılık referandumunu bir komplo olarak niteledi, komplonun arkasında Siyonist rejim ve küresel emperyalizmin olduğunu vurguladı.

İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Hüseyin Bakıri, dün Mukaddes Kutsal Savunma Haftası dolaysıyla düzenlenen merasimde İstihbarat Bakanlığı yöneticileri ve personeline hitaben yaptığı konuşmada; gafil olmamak, düşmanların sızmasına izin vermemek ve tehditlere karşı istihbarat teşkilatlarının işbirliği ve ortak hareket etmesinin Mukaddes Savunma’dan alınacak en önemli dersler olduğunu söyledi.

Komutan Bakıri, düşmanların İslam inkılabının yerleşmesini önlemek için bütün çaba ve girişimlerden bir sonuç alamayınca İran aleyhinde 8 yıllık bir savaşı dayattıklarını söyledi.

İran Genelkurmay Başkanı, İran’ın şehitlerin kanının bereketiyle ve İslam cumhuriyetinin kurucusu rahmetli İmam Humeyni’nin yol göstericiliği sayesinde bu 8 yıllık dayatılan savaşı zaferle tamamladığını söyledi.

Tümgeneral Bakıri, ayrıca Irak Kürdistan bölgesini Irak’tan ayrılmasını içeren referandum konusuna da temasla, ”bu referandum girişiminin perde arkasında Siyonist İsrail ve Küresel emperyalizmi var” dedi.

Genelkurmay Başkanı Bakıri sözlerinin devamında ayrıca Alevi’nin yeniden İstihbarat Bakanlığı’na atanmasından dolayı mutlu olduğunu dile getirdi, İstihbarat Bakanlığı’nın Silahlı Kuvvetlerle İşbirliği yaptığını ve bunun için müteşekkir olduklarını ifade etti.

İlgili Terimler :

YORUMLAR