Rus Dışişleri, İstanbul’daki yağışta uçağı başarıyla indiren Ukraynalı pilotu Rusya’ya davet etti

01.08.2017 12:53

Kişi Okumuş

0 Yorum

Rus Dışişleri, İstanbul’daki yağışta uçağı başarıyla indiren Ukraynalı pilotu Rusya’ya davet etti

Rusya Dışişleri Bakanlığı, 27 Temmuz’da İstanbul’da etkili olan şiddetli yağış sırasında Atlas Global Havayolları’na ait yolcu uçağını İstanbul Havalimanı’na indirmeyi başaran Ukraynalı kaptan pilot Aleksandr Akopov’u Rusya’ya davet etti.

Rus Dışişleri’nin Facebook hesabından yapılan açıklamaya göre Akopov, Facebook’taki profil fotoğrafında Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile kolajlanmış fotoğrafının yer alması nedeniyle Rusya’ya sempati duymakla suçlandı ve yoğun eleştirilere maruz kaldı.

Açıklamada, “Aleksandr, sizin yaptığınız siyaset dışı bir şey. Profesyonelliğiniz için teşekkür ederiz. Eğer ülkenizde size yönelik eleştiriler devam edecek olursa, Rusya’ya gelin, bundan her zaman memnuniyet duyarız” ifadelerine yer verildi.

Akopov’un yönetimindeki İstanbul-Ercan seferini yapan Atlasglobal Havayolları’na ait uçağın burnu ve kokpit camı hasar görmüştü.

​Uçağın Atatürk Havalimanı’na inişi kameralara takılırken uçağın yan yatarak inmesi dikkat çekmişti.

Uçağın kaptan pilotu Akopov, “4000 feet’te seyrederken bizim de uçağımızın burun kısmı ve kokpit camları hasar gördü. Bu sebeple iniş yapma kararı aldık. İniş esnasında yan camdan pisti görmek için uçağı yan yatırdık. Bilinçli yapılan bu hareket sonrası iyi bir koordinasyonla piste güvenli iniş yaptık” demişti.

Sputnik

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz