Rusya: ABD, yaramaz ve şımarık çocuk gibi davranıyor

07.08.2017 21:44

376 Kişi Okumuş

0 Yorum

Rusya: ABD, yaramaz ve şımarık çocuk gibi davranıyor

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, ABD’nin Kuzey Kore krizine ‘yaramaz ve şımarık bir çocuk’ gibi yaklaştığını söyledi.

Sputnik’e demeç veren Ryabkov, Kuzey Kore krizini ele alma sorumluluğunu başka ülkelere yükleyen ABD’yi yaramaz ve şımarık bir çocuğa benzetti.

Ryabkov, “Washington, bizzat kendisinin sorumlu tutulması gereken konularda sorumluluğu başka ülkelere yükleme eğiliminde. Bu, bir tür davranışsal algoritma. ABD, istediği bir şeyi yapamadığında ya da istediği bir oyuncak alınmadığında kendini yere atarak ağlamaya başlayan yaramaz ve şımarık bir çocuğa benziyor” dedi.

Ryabkov, Kore yarımadasındaki durumun çok önemli ve ciddi hatta ‘patlayıcı’ olduğunu da belirterek, durumu komik hale getirme niyetinde olmadığının altını çizdi.

Ryabkov, daha önce Rusya’nın Kore Yarımadası’ndaki nükleer soruna barışçıl çözüm arayışında ABD ile işbirliği yapmaya hazır olduğunu açıklamıştı.

ABC televizyonuna verdiği röportajda Kuzey Kore’nin yaptığı son füze denemesini değerlendiren Ryabkov, “Kore Yarımadası’nın nükleer silahlardan arındırılması konusunda barışçıl bir çözüm bulmak için ABD ile, şu anki yönetimiyle, Dışişleri Bakanı Rex Tillerson’la ve ekibindeki herkesle birlikte çalışmaya hazırız” diye konuşmuştu.

Sputnik

İlgili Terimler :

YORUMLAR