Rusya Hava Uzay Kuvvetleri Komutanı: Suriye’de en yakın zamanda huzur dolu bir hayat başlayacak

26.08.2017 18:01

Kişi Okumuş

0 Yorum

Rusya Hava Uzay Kuvvetleri Komutanı: Suriye’de en yakın zamanda huzur dolu bir hayat başlayacak

Suriye’de teröre karşı mücadelede dönüm noktasının başladığını belirten Rusya Hava Uzay Kuvvetleri Komutanı Viktor Bondarev, Suriye’nin en kısa zamanda huzur dolu bir hayata kavuşacağını kaydetti.

Bondarev, “Rusya Hava Uzay Kuvvetleri’nin yaptığı çalışmalar sayesinde Suriye’de dönüm noktası başladı, Suriye ordusu ciddi başarılar elde etti. Teröristler yok ediliyor ve topraklar özgürleştiriliyor. Sanırım en kısa zamanda terörün omurgası kırılacak ve Suriye huzurlu bir hayat yaşamaya başlayacak” dedi.Rus savaş uçaklarının Suriye’de parlak sonuçlar elde ettiğini dile getiren Bondarev, “Uçak ve helikopterlerimizin Suriye’de bulunduğu ilk günden başlayarak tüm eksiklikleri dikkatlice gözlemledik ve inceledik. Orada hava koşulları çok sert, hava sıcaklığı 50 dereceyi geçiyor. Bu hem teçhizat hem insanlar için büyük bir sınavdı. Güdümlü ve güdümsüz silahlar arasında hassasiyet açısından neredeyse hiçbir fark yoktu. Tasarımcılar bu duruma müdahale etti, uçak ve güdüm sistemlerini geliştirdi” ifadelerini kullandı.

Komutan, bir uçak veya helikopter kalkmadan önce uçuş bölgesinin ve karadaki durumun titizlikle incelendiğini de sözlerine ekledi.Sputnik

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz